X
    Categories: НовиниСуспільство

На місці зруйнованого пам’ятника в Грушовичах виявили поховання

Фото: Святослав Шеремета

Дослідження продовжують

«В Грушовичах на місці зруйнованого пам’ятника УПА виявлені поховання. Поховання виявлені на глибині до 1 метра, безпосередньо під пам’ятником. Запросили священників для молитви . Дослідження продовжуються», – про це в себе на Facebook-сторінці повідомив секретар Державної міжвідомчої комісії з увічнення пам’яті Святослав Шеремета, який спостерігає за роботами.

Нагадаємо, як писала «Львівська газета», 24-25 травня 2018 р. на цвинтарі в Грушовичах (округ Перемишль, Підкарпатське воєводство) проводять археологічні роботи.

«Мета запланованого дослідження полягає в тому, щоб з’ясувати, чи в місці існуючого до 26 квітня 2017 року пам’ятника воїнам УПА є поховання членів цієї української організації», – йдеться на сайті Інституту національної пам’яті Польщі.

26 квітня 2017 року на території цвинтаря у польському селі Грушовичі зруйнували пам’ятник воякам УПА. Польська сторона пояснила це як «демонтаж незаконного пам’ятника УПА», який простояв 23 роки. Руйнування монумента відбулося за офіційного дозволу польської влади. Його розбирали представники правих організацій.

Українська сторона різко засудила такий крок. Пам’ятник у Грушовичах – серед тих, які вимагають відновити представники Українського інституту національної пам’яті. Відновлення місць пам’яті є обов’язковою умовою відновлення пошукових та ексгумаційних робіт польських науковців на території України.

Щоправда, як зазначив напередодні заступник голови ІНП Польщі Кшиштоф Швагжик, у випадку виявлення людських решток їх буде досліджено і  перепоховано зі встановленням надмогильного пам’ятника. Натомість, якщо в цьому місці польські спеціалісти нічого не знайдуть, то пам’ятник не встановлюватимуть. Швагжик зазначив, що у первинному вигляді пам’ятник воякам УПА, який існував до квітня 2017 року, не відновлюватиметься, повідомляє Укрінформ.

Марічка Курило: журналістка