Александер Гуґ заявив про можливе наростання насильства на Донбасі

У хід йде важке озброєння
     537  

Фото: DW

На Донбасі нині найгірший від початку 2018 року період ескалації між сторонами конфлікту. Причина – недотримання мінських угод. Про це в інтерв’ю DW розповів перший заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Александер Гуґ.

«Протягом останніх трьох тижнів СММ ОБСЄ спостерігає по обидві боки лінії фронту важку зброю, кількість якої збільшується. Ідеться, зокрема, про танки, міномети, артилерію, ГРАДи, які мали б бути відведені від лінії фронту згідно з мінськими угодами. Було також зафіксовано застосування цієї зброї. Водночас загалом за останні два-три тижні ми спостерігаємо збільшення кількості порушень перемир’я, що призводить до збільшення чисельності постраждалих серед мирного населення, збільшення кількості зруйнованої інфраструктури і збільшення числа інцидентів, пов’язаних з нашими спостерігачами. Це все призводить до посилення напруги в регіоні і збільшення насильства. Головна причина тут – це недотримання базових військово-технічних заходів, прописаних мінськими угодами», – заявив перший заступник голови СММ ОБСЄ в Україні.

За його словами, наразі складно сказати, наскільки далеко це зайде, але точно є ймовірність того, що буде набагато гірше, ніж зараз, якщо потрібні заходи не будуть вжиті, щоб відвести важке озброєння назад і примусити до режиму припинення вогню, як це було узгоджено.

Нагадаємо, як раніше повідомляла українська розвідка, минулого тижня Росія привезла на Донбас кілька установок Град.