Інформація щодо масового отруєння худоби на Прикарпатті не підтвердилася

Розповсюджена вчора, 23 травня, інформація щодо масового отруєння худоби та людей на Прикарпатті не підтвердилася
     486  

Для вивчення ситуації розпорядженням Галицької Райдержадміністрації було створено комісію на чолі з першим заступником райдержадміністрації Сергієм Канюкою, яка виїхала на місце події. За результатами розслідування з’ясували, що лікувальну допомогу надавали тільки одній корові з клінічними ознаками гострої темпанії (здуття). Падіж ВРХ Державною ветеринарною службою не підтверджено.

Агрохолдинг «Мрія», який нібито був причетний до інциденту, в с.Мединя Галицького району не орендує земель сільськогосподарського призначення і, відповідно, ніяких обробок на землі і посівах не проводив. Землю в селі орендує місцевий фермер ПП Клим О.І., який 3-5 днів тому проводив обробку полів полікарбамідом – мінеральним добривом (повідомлення про внесення якого є не обов’язковим).

Нагадаємо, повідомлення про падіж 16 корів на Прикарпатті з’явилося вчора у низці ЗМІ. Видання повідомляли, що 22 травня в селі Мединя Галицького району отруїлося 16 корів, дві з яких – у вкрай поганому стані. На біль у животі та недомагання нібито поскаржилася й жінка, яка пасла худобу. Однією з перших про це поінформувала на своїй на фейсбук-сторінці Андріана Байло, помічниця народного депутата, яка звинуватила в масовому отруєнні агрохолдинг «Мрія». Та після спростування інформації публікація зникла.