Патрульні провели навчання для дітей з Львівщини

У першій акції взяли участь більше сотні дітей
   Святослав Драбчук   445  

Школярів Львівщини навчають безпеки на дорозі. В області стартувала акція «Свідомі пішоходи». Головна мета не лише показати дітям, як правильно переходити вулицю, а й зорієнтувати в інших правилах дорожнього руху. Ці навики мають знизити офіційну статистику, за якою всередньому в Україні за рік на дорогах гине близько трьох сотень  дітей, ще більше тисячі отримують травми.

«Якщо є кнопка треба натиснути на неї. Тоді має засвітитися для тих хто їде в машинах червоне світло, а для нас зелене і тоді ми маємо переходити дорогу», – каже школярка Ірина.

Таку пораду від мами 11-річна Ірина отримує кожного разу коли йде до школи. Дівчинка добре знає на який колір світлофора можна переходити вулицю, а ще що ні в якому разі дорогу неможна перебігати поза межами пішохідного переходу. Акцію «Свідомі пішоходи» проводять для того, щоб навчити дітей ще краще орієнтуватися у правилах дорожнього руху, каже Тетяна Капись з патрульної поліції Львівщини

«Наголос, і ми це зробимо практично, це є регульований перехід, не регульований перехід. Що робити якщо взагалі переходу немає, а дорогу потрібно перейти. Тобто наше завдання, щоб дітки були максимально проінформовані», – пояснює патрульна.

Сьогодні участь в акції взяли більше сотні дітей з трьох обласних ОТГ. Надалі такі акції планують зробити регулярними.

«Ми хочемо кожного кварталу збирати по певній групі дітей, щоб могли передати їм всі ці навики на практичні в частині дотримання правил дорожнього руху», – пояснив Роман Кокотайло директор департаменту Дорожнього господарства Львівської ОДА.

Акція «Свідомі пішоходи» є всеукраїнською, після Львова подібні курси безпеки Дітей на дорозі проведуть у Дніпрі та Черкасах.