Львівська школярка здобула дві перемоги на міжнародному конкурсі у США

Випускниця ЛНВК «Школа І ступеня – гімназія» Соломія Леньо, отримала дві нагороди на одному з найпрестижніших міжнародних конкурсів для підлітків-винахідників Intel ISEF у Піттсбурзі (США)
     1206  

Львів у фіналі всесвітнього конкурсу Intel ISEF представляли дві учениці, а саме: НВК «Школа комп’ютерних технологій – Львівський технологічний ліцей» Анастасія Венчковська з проектом «Маловитратний спосіб зрошення прибережних пустель» та учениця 11 класу НВК «Школа І ступеня – гімназія», Соломія Леньо із проектом «Нейромережева система виявлення та дослідження патологій серця». Усього Україну представляли 6 школярів-винахідників.

«Це модель штучного інтелекту, яка аналізує електрокардіограму й на основі цього аналізу ставить пацієнту діагноз при захворюванні. Таким чином програма полегшує роботу медиків, бо вони отримують готовий аналіз, і їм залишається перевірити його. Ця розробка буде корисною для нерозвинених країн, де медицина перебуває на дуже низькому рівні», – розповіла Соломія Леньо.

Учениця отримала дві відзнаки у категорії Translational Medical Science: від Української малої академії наук під егідою ЮНЕСКО і від короля Саудівської Аравії Абдулазіза аль Сауда та його фонду Mawhiba’s.

Соломія бере участь у стипендіальному конкурсі факультету прикладних наук Українського католицького університету.

Серед журі конкурсу було понад 135 науковців і 6 нобелівських лауреатів, від яких Соломія отримала цінні поради стосовно вдосконалення свого винаходу.

У подальшому вона планує перевести свою розробку у мобільний додаток, за допомогою якого пацієнт або лікар в екстремальних умовах зможе отримати швидкий аналіз електрокардіограми.

Нагадаємо, 2017 року школярка отримала премію Львівської міської ради в рамках Програми підтримки обдарованої молоді м. Львова. Також у рамках святкування 762-річчя Львова отримала від міського голови А. Садового відзнаку за непересічні досягнення у навчанні та щиру жагу до саморозвитку, креативність і виняткове прагнення до реалізації нових проектів.

Окрім цього, Соломія займається волонтерською діяльністю: працює аніматором-вихователем в Ораторії св. Домініка Савіо при парафії церкви Покрову Пресвятої Богородиці. Тут організовують різноманітні гуртки та дозвілля для дітей.

Довідка. Леньо Соломія Андріївна – учениця ЛНВК «Школа І ступеня – гімназія». Починаючи із 7-го класу, Соломія представляла навчальний заклад на різноманітних олімпіадах і з технічних, і з гуманітарних дисциплін, а саме:

ІІІ місце на III етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з комп’ютерних наук у 2016 році

ІІ місце на III етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з технологій у 2016

стала призеркою четвертої шкільної олімпіади з ІТ «Lviv CSIT-2016»

учасниця III етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з комп’ютерних наук у 2017 році

стала призеркою п’ятої шкільної олімпіади з ІТ «IT CHALLENGE-2017»

учасниця III етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики у 2018 році

Соломія також входила до складу команд, які представляли ЛНВК «Школа I ступеня – гімназія» на спортивних та інтелектуальних змаганнях.

Протягом 10 та 11 класів вона активно займалась науковою діяльність при Малій академії наук України та досягла чималих успіхів, зокрема:

учасниця Всеукраїнського конкурсу Intel-Техно Україна 2016−2017

2-ге місце на III етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України 2017 у відділенні комп’ютерних наук, за що стала стипендіатом Президента України.

3-тє місце на Всеукраїнському конкурсі Intel-Техно Україна 2017−2018

учасниця VIII Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України»

2-ге місце на Всеукраїнському конкурсі ICYS 2018 та здобула право представляти Україну на міжнародному етапі конкурсу у складі національної команди

4-те місце на Всеукраїнському конкурсі Intel-Eco Україна 2018

1-ше місце на Всеукраїнському відборі міжнародного конкурсу Intel ISEF та здобула право представляти Україну у складі національної команди в США у травні 2018 р.

3-тє місце на III етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України 2018 у відділенні комп’ютерних наук.

У серпні 2017 році Соломія стала учасницею польсько-українського обміну молоддю «З робототехнікою в майбутнє» Львів – Валбжих

у вересні 2017 року стала учасницею української експедиції до Польщі в рамках заходу «Малопольська ніч науковців»

у березні 2018 року стала спікером Всеукраїнської конференції унікальних тінейджерів «Завтра_2037»

у квітні 2018 року її запросили як спікера на Міжнародну студентську конференцію «ISSCAMCS-2018», що відбувалася в ЛНУ ім. Івана Франка.