У «Львівводоканалі» розповіли подробиці реконструкції очисних споруд

На підприємстві визнають – модернізація тут необхідна
     1535  

Очисні споруди у Львові потребують реконструкції. Щоб повністю модернізувати об’єкт та наблизити його до європейських норм потрібно 200 млн євро.

Про це «Львівській газеті» розповіла речниця «Львівводоканалу» Уляна Горбата.

Поки що такі роботи на стадії планування та обговорення.

Однак зараз підприємство реалізовує проект спільно із Європейським банком реконструкції та розвитку, тож тут будуватимуть біогазову станцію.

«Це дуже важливо. Тому що у результаті технологічного процесу стічних вод накопичується мул. Це 98% вологості. Зараз він просто наливається на лагуни, утворюються мулові поля. І будь-що із ним зробити неможливо», – пояснила Уляна Горбата.

Натомість завдяки біогазовій станції можна буде нагрівати мул, через бродіння органіки утворюватиметься біогаз. Його перероблятимуть в електроенергію.

«Тоді сам мул, що залишиться, легше буде розділити та тверду і рідку фракцію. Зараз ми не можемо цього зробити. А біогазові станція допоможе зменшити обсяг мулу на третину», – каже Уляна Горбата.

Такий крок є великим плюсом для екології, оскільки ті нечистоти, які зараз дають лише неприємний запах, перетворять на зелену енергію. Саме так зараз роблять у високорозвинених країнах.

За словами Уляни Горбатої поки що проект на стадії проектування.

За інформацією на сайті «Львівводоканалу» розмови про біогазові станцію ведуться ще з 2016 року. А коштує проект 31,5 млн грн.

Додамо, що підприємство співпрацює зараз також із польським фондом, з яким півроку тому підписали меморандум про співпрацю. Станом на зараз напрацьовують концепцію, яку сподіваються представити львів’янам вже у найближчі місяці.

Нагадаємо, учора львів’яни повідомили, що на очисних спорудах міста сталась масштабна аварія.

За словами активіста групи «Боротьба за чисту екологію. Львів. Пластова, 13» Дмитра Левика, тут прорвало дамбу мулових полів.

Натомість Уляна Горбата цю інформацію спростувала.