Першачків оцінюватимуть по-новому

Міносвіти розробило нову модель оцінювання у перших класах
     818  

Міністерство освіти і науки визначилось, як вчителі повинні оцінювати учнів перших класів. Нову модель вже надіслали у ті школи, які пілотують новий Стандарт початкової освіти.

Зокрема йдеться про те, що педагоги звертатимуть увагу не на результат, а на процес навчання і поступ кожного учня індивідуально.  Для цього у Міністерстві розробили спеціальний зразок Свідоцтва досягнень. За його критеріями вчитель зможе оцінити, наскільки активно дитина працювала на уроці, її допитливість та співпраця з іншими.

«Цим ми наближаємось до того, як має виглядати оцінювання у початковій школі. Завдання такого оцінювання – розкрити потенціал кожної дитини, підтримати її і надихнути навчатися далі. Ми також виставили зразок свідоцтва на сайті МОН, щоб отримати зворотний зв’язок, доопрацювати документ, розширити методичні рекомендації і дати всім українським школам до 1 вересня, щоб оцінювання в Новій українській школі справді відбувалося по-новому. Якщо ж якась школа, яка не пілотує стандарт, хоче скористатися такою формою зворотного зв’язку вже зараз – вони можуть це зробити, взявши зразок свідоцтва і методичні рекомендації з сайту МОН», – пояснила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Після того, коли цю модель спробують у пілотних школах і внесуть необхідні корективи, Міносвіти запровадить таку форму у всіх перших класах для 2018/2019 навчального року.