Через спалювання сухої рослинності в області виписали штрафів на 23545 грн

Винесено постанови на 138 осіб
   Євгенія Данильчук   1194  

За інформацією департаменту з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації, від початку пожежонебезпечного періоду 2018 року в області зафіксовано 319 пожеж загальною площею 174,794 га.

Згідно зі ст. 77 КУпАП, особи, винні у порушенні вимог пожежної безпеки в лісах, мають нести адміністративну відповідальність. Цього року в області винесено відповідні постанови на 138 осіб, на суму 23545 грн. Найбільше порушників зафіксовано у Жовківському районі – 34 особи, Пустомитівському – 13 та Мостиському – 12. Щоб запобігти виникненню пожеж, рейдові групи, до складу яких входять держінспектори з охорони навколишнього природного середовища, щоденно проводять у Львові заходи держконтролю.

Випалювання сухої рослинності негативно впливає на стан навколишнього природного середовища та дорівнює екологічному лиху. Це призводить як до забруднення атмосферного повітря, так і до спричинення різноманітних захворювань у людини, адже разом із димом у повітря і наші легені потрапляють важкі метали й інші небезпечні сполуки. Крім того, лісові пожежі відображаються на якості ґрунту та руйнують екосистеми шляхом знищення комах, тварин і птахів.