У МОН пояснили, як зараховуватимуть учнів в гімназії та спеціалізовані школи

Конкурси для першачків відміняють
     443  

Фото Бориса Корпусенко 01.09.14 День знаний

У 2018 році МОН вводить низку змін щодо зарахування учнів у школи. Вони торкнуться також спеціалізованих шкіл (класів) з поглибленим вивченням окремих предметів, гімназій (гімназій-інтернатів), ліцеїв (ліцеїв-інтернатів), колегіумів (колегіум-інтернатів) державної та комунальної форми власності.

Раніше, щоб потрапити на навчання у такий заклад, дитина проходила спеціальний конкурс.

«Зарахування дітей до 1-х класів зазначених вище закладів І-ІІІ ступенів здійснюється без проведення конкурсу та згідно з процедурами, визначеними Порядком зарахування. Зарахування до 5-х класів таких закладів відбувається на загальних засадах шляхом переведення учнів з 4-го класу. У разі появи вільних місць зарахування на них відбувається таким чином: до початку навчального року зараховуються діти, які проживають на території обслуговування, а під час навчального року – у порядку надходження заяв», – кажуть у пре-службі МОН.

Що стосується закладів, які не мають у своєму складі початкової школи,то вони можуть влаштувати конкурсний відбір. Але лише за умови, що станом на 31 травня кількість поданих заяв загальну кількість наявних місць у класі.

Так само відбуватиметься зарахування до 10-х класів.

Нагадаємо, цьогоріч в Україні вирішили змінити правила, за якими учнів зараховуватимуть у школу. Головний аргумент – витіснити шкільні конкурси та створити рівноцінні умови для всіх дітей. Адже досі школи з поглибленим вивченням якогось предмету, гімназії та ліцеї влаштовували для школярів тестування, за результатами яких приймали дитину або ні.