У Львові нагородили переможців V творчого конкурсу «Олімпійська писанка-2018»

Днями у Львові завершився динамічний марафон V творчого конкурсу «Олімпійська писанка», який тривав упродовж трьох місяців
     479  

Проект проводять для популяризації спорту, здорового способу життя, цінностей олімпізму. Епіцентром події став Львівський державний університет фізичної культури, куди привезли понад 100 конкурсних робіт, виконаних в оригінальних матеріалах і техніках.

«Писанкарство – наша українська традиція. Приємно, що цей конкурс на спортивну тематику проводить вп’яте і в майбутньому буде охоплювати багато областей. Зрештою, не лише України», – наголосила Анна Музичук, 2-й номер світового рейтингу з шахів, багаторазова чемпіонка світу та Європи.

Учасниками конкурсу були представники понад 40 навчальних закладів Буського, Жовківського, Золочівського, Миколаївського, Пустомитівського, Радехівського, Самбірського, Сколівського, Стрийського районів Львівської області та м. Львова й Снятинського району Івано-Франківської області. Найактивніше долучилися діти зі Стрийського району та м. Львова. Доброчинці цьогорічного проекту: будівельна компанія «Місто комфорту» і спортивний клуб «Самурай».

«Вітаємо всіх учасників й особливо юних митців, удостоєних честі перебувати під сонцем перемоги. У світі спорту і мистецтва ще багато несподіванок. Дитяча безпосередність і сміливість у пошуках творчості надихає, – підкреслила керівник проекту Іванна Литвинець. – Спорт гартує покоління, а мистецтво стає особливим містком для передання його безмежних цінностей».

12 учасників удостоєні золотих, срібних та бронзових медалей. Чотири золоті нагороди в молодшій і старшій віковій групі здобули автори найкращих конкурсних робіт. Зокрема, вихованці Центру дитячої та юнацької творчості м. Золочів (гурток образотворчого мистецтва, керівник — Кирилова О.) Марія Чепелюк (10 років) та її брат Богдан Чепелюк (15 років) — номінація «Писанки на справжньому яйці». У номінації «Писанки, мальовані фарбами на дерев’яній основі» переможцями стали Михайлина Юшкевич (9 років) — учениця художньої студії «Барви» Центру дитячої творчості «Веселка» Франківського району м. Львова (керівник студії — Куземко Н.) і Віталій Жигало (14 років) — учень Самбірського районного центру позашкільної освіти (гурток «Веселкове розмаїття», керівник — Звіжанська Н.).

«Змагальність, гуманізм та чесне дотримання правил є найактуальнішими з-поміж засобів до об’єднання і порозуміння в глобалізованому світі, — резюмувала кандидат мистецтвознавства Олена Падовська. — Опановуючи писанкарську техніку, дитина більше пізнає ідеї олімпізму — некорисливого суперництва, товариського поступу до вдосконалення. І ті ідеї проростають і формують особистість. Проект дає можливість відчути близько, побачити наживо видатних спортсменів, особистостей, цілованих славою».

Організатори цьогорічного проекту: культурно-мистецький відділ Львівського державного університету фізичної культури та Львівське обласне управління Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.