Сьогодні – День науки

У третю суботу травня в Україні відзначають професійне свято працівників науки - День науки
     1570  

Свято встановлено Указом Президента від 14.02.1997 № 145/97 «…на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України…».

Україна – держава з високим рівнем освіти і науки. День науки – свято людей творчої праці, діяльність яких є символом духовної свободи та розвитку особистості.

Сьогодні наука, попри труднощі, завдяки наполегливій праці вчених має сучасні наукові школи та відомі технологічні розробки. Відомо, що високий професіоналізм українських науковців дуже високо цінується у всьому світі.

Україна має достатній потенціал для прискореного розвитку діяльності за пріоритетними науковими напрямками, серед яких фундаментальна наука, енергозбереження, раціональне природокористування, профілактика та лікування найпоширеніших захворювань, інформаційні та комунікаційні технології, нові речовини та матеріали.

Читайте також: У Львові відзначили науковців

НАН України – Національна академія наук України – була заснована 27 листопада 1918 року і зараз має 3 секції, близько 14-ти відділень і 170 інститутів та інших наукових установ, а також 1400 науково-дослідних інститутів і 330 вищих навчальних закладів, в яких працює більш ніж 7000 докторів і 78000 кандидатів наук.