У Львові відзначили працівників музейної сфери

Традиційно до Дня музеїв у Львові обирають кращих працівників музейної сфери
     716  

Сьогодні церемонія відзначення відбулася у Львівському національному літературно-меморіальному музеї імені Івана Франка, що на вул. І. Франка. Нагороди від міста вручив мер Андрій Садовий. Переможці в кожній номінації отримають від міста премію у розмірі 25 тис грн.

«Дякую за вашу працю, вона активна, хороша, я гордий за людей, які працюють у Львові в царині мистецтва. Маю честь вручити вам сертифікати і дипломи, бо гроші по 25 тис грн ви отримаєте по перерахунку. Всім щиро дякую за вашу працю. Бажаю вам успіхів та процвітання», – зазначив Андрій Садовий.

«Ми сьогодні будемо нагороджувати переможців конкурсу на кращих музейників. Цей конкурс уже відбувається з 2011 року. Маємо 6 номінацій. Цього року на конкурс подалося 26 музейників, а переможцями стали 10. Три авторські групи і три музейники», – заначила Наталія Бунда, директор департаменту розвитку ЛМР.

«Вітаю всіх гостей Франкового Дому. Дім, куди люди хоч раз прийшли – вони проходять знову і знову. І нам би дуже хотілося, щоб у кожному із наших музеїв ми завжди почувалися, як вдома. Ми дуже раді, що нагородження найвищої у Львові, чи не єдиної в Україні, музейної премії цьогоріч відбувається саме тут, у Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка.

Ми сердечно вітаємо всіх колег із професійним святом. Дякую вам за те, що ви робите живими музеї Львова», – сказав Богдан Тихолоз, директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка.

Цього року переможцями конкурсу стали:

У номінації «Збереження музейного фонду»:

Творча група Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького у складі:

  • Магінський Любомир Володимирович, завідувач реставраційної майстерні темперного живопису,
  • Дубницька Іванна Євгеніївна, завідувач сектору темперного малярства науково-дослідного реставраційного відділу,
  • Мельник Ірина Федорівна, Художник-реставратор вищої категорії — за комплексну реставрацію «Загорівсько-Вощатинський іконостас» (1722) славетного українського живописця доби бароко Йова Конзелевича (1667−1740).

У номінації «Популяризація фондових збірок»:

Авторська група Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького у складі:

  • Жеплинська Оксана Львівна, завідувач відділом українського мистецтва ХІХ-початку ХХ ст.,
  • Зілінко Роман Ігорович, завідувач відділом виставково-експозиційної та науково-освітньої роботи за проект «Портрети міста. Львів кінця ХVІІІ- першої половини ХІХ ст.».

У номінації «Міжнародна діяльність»:

Авторська група Львівського історичного музею у складі:

  • Чмелик Роман Петрович, директор, Львівського історичного музею,
  • Хавалко Світлана Зіновіївна, головний зберігач фондів — за вагомий внесок у реалізацію міжнародних проектів та виставок у музеях Польщі та Литви: «Замки і палаци України», «Львів у графіці» «Відновлення пам’яті. 150-річчя з дня народження князя кардинала Адама Стефана Сапєгі», «2900 років Національного закладу ім. Оссолінських, «Розвіяні чужими вітрами» у співпраці з польськими та литовськими музейними інституціями.

У номінації «Розвиток музейного маркетингу»:

  • Крамар Катерина Степанівна, учений секретар Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка — за організацію маркетингових заходів з метою залучення відвідувачів та промоції музею.

У номінації «Впровадження нових форм роботи, інноваційна діяльність музеїв»:

  • Процак Тарас Зіновійович, завідувач відділом «Музей-Арсенал» Львівського історичного музею — за впровадження нових форм роботи з особливими категоріями відвідувачів.

У номінації «Впровадження нових форм роботи, інноваційна діяльність музеїв»:

  • Сірий Руслан Богданович, головний зберігач фондів Музею народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького за реконструкцію та адаптацію електронної архівної програми FotoStation для повного електронного обліку музейної колекції та усіх форм документації в цифровому форматі.