У Львові стартував освітній проект «Зупинка історія» від Інституту національної пам’яті Польщі

Відкриття освітнього проекту «Зупинка історія» відбулося 17 травня в Генеральному консульстві Польщі у Львові
     741  

Фото: ipn.gov.pl

17 травня у Генеральному консульстві Польщі у Львові розпочато діяльність наступної «Зупинки історія Інституту національної пам’яті» за межами Польщі. В інавгурації освітнього проекту взяла участь делегація Інституту нацпам’яті Польщі на чолі з президентом ІНП доктором Ярославом Шареком. Перед урочистим заходом представники ІНП поклали квіти на Меморіалі львівських орлят на Личаківському кладовищі. Про це інформує Польське радіо.

Львів став наступним містом на мапі світу, де Інститут національної пам’яті хоче популяризувати історію Польщі. Це місце зустрічей дітей, молоді та дорослих, де вони спілкуватимуться про історію, слухатимуть лекції, братимуть участь у майстер-класах, дивитимуться виставки та фільми. ІНП Польщі вже відкрив подібні «Зупинки» у Вільнюсі, Луцьку, Брюсселі, Нью-Йорку, Гродні, Чикаго та в Гнойніку на півдні Чехії. Партнером «Зупинки історія Львів» є Спілка польських підприємців Львівської землі.

Відкрив «Зупинку історія Львів», спільно з президентом ІНП Польщі доктором Ярославом Шареком, генеральний консул Республіки Польща Рафал Вольський.

Присутня на інавгурації підкарпатська воєвода Ева Лєнярт наголосила, що ідея «Зупинок історія», що належить польському історику Янушеві Куртиці, чудово продовжується та навіть отримала новий вимір, тобто постійні місця за кордоном.

«На львівській землі велике значення має освіта та популяризація історії. Я радію, що «Зупинка» завітала до Львова, адже правда є важливою для Польщі і України. Без історичної правди неможливо будувати майбутнє. Правда важлива для майбутнього обох народів», – сказала Лєнярт.

Голова ІНП Польщі Ярослав Шарек додав, що Львів є містом, наповненим історією. «Суть Львова – це зустріч Сходу із Заходом. Львів – це місто гостинності. У цьому тиглі сформувалося те, що створило велич Речі Посполитої», – сказав він.

Говорячи про діяльність Інституту, Ярослав Шарек нагадав, що ІНП – це найбільша у пострадянських країнах установа, яка здійснює цей вид діяльності. Вона зберігає 90 км справ, складених апаратом безпеки комуністичної Польщі. «Це справи людей, котрі сказали «ні» радянській системі, але теж справи людської нікчемності. У цих справах записані трагічні долі людей», – наголосив він.

«Зустрічаємося у Львові, у незалежній Україні. Велика заслуга поляків у тому, що система, яка була, зазнала краху. На ІНП неодноразово здійснювали атаки, але ми були та залишаємося вірними правді. (…) Польськість розвивалася на цій львівській землі. ІНП про це не забуде. Важливо, аби польськість продовжувалася, аби знання про те, чим є польськість, передавалися наступним поколінням», – зазначив він.

Директор відділу ІНП у Ряшеві доктор Даріуш Іванечко представив освітню пропозицію не тільки для поляків на львівській землі, але також для українців. Йдеться про канікули та відпустку з ІНП, виставки, лекції, уроки та майстер-класи для молоді та вишколи для вчителів, перегляди фільмів, рейди та польову діяльність, мапи пам’яті.

На початку червня ІНП Польщі має намір провести освітній проект «Зупинка історія» також у Бориславі та у Стрию.