МОЗ не видаватиме спеціальних дозволів народній медицині

Сучасна медицина не визнає практику цілителів та знахарів
     518  

Мінздоров’я не видаватиме спеціальних дозволів на заняття народною медициною. Про це заявила очільниця відомства Уляна Супрун.

Відомо, що для у МОЗ вже підготували відповідний законопроект.

Йдеться про те, що українське законодавство досі визначало народну медицину як метод оздоровлення, профілактики, діагностики та лікування, які, начебто, базувалися на досвіді багатьох поколінь. А тому не потребували спеціальної реєстрації.

«Що це за методи та як їх можна обґрунтувати з наукової точки зору – доказовій медицині невідомо. По-перше, ані наукою, ані законодавством не передбачено критерії підтвердження досвіду багатьох поколінь та усталеності у народних традиціях. По-друге, будь-які методи оздоровлення, діагностики та лікування мають бути безпечними та дієвими для пацієнтів» – пояснила Уляна Супрун.

Отже, якщо медицина не визнає цю практику, то закон і держава також не можуть визнавати такий метод лікування.

Тому у МОЗ прописали законопроект, який передбачає скасувати видачу спеціального дозволу на зайняття народної медицини (цілительства) і забороняє таку рекламу.

«Якщо його ухвалять, це не означатиме, що люди, які практикують цілительство, не зможуть цим займатися. Проте їхня діяльність не визнаватиметься законом, як така, що може допомогти комусь не хворіти чи вилікуватися», – додала Уляна Супрун.

Натомість люди, які звертатимуться до цілителів, робитимуть це з власної відповідальності і розумітимуть, що практика такого знахаря не підкріплена жодними державними документами.