Дитячий форум цьогоріч відвідало понад 10 000 осіб

11-й Дитячий форум у Львові підбив підсумки
     803  

10-13 травня у Львові відбувся 11-й Дитячий Форум – унікальний захід, у якому поєднується гра з отриманням різних корисних вмінь і навичок, де письменники, художники, науковці, спортсмени, музиканти, винахідники, музейники, бібліотекарі, майстри  діляться своїми вміннями з дітьми і цим роблять світ кращим.

Цього року відвідувачів об’єднала просторова гра-квест «8 ключів Буквордсу». За легендою, одного весняного ранку за книжковою шафою у Львові знайшли потаємні двері до чарівного королівства Буквордс. Кожного разу, коли відкриваємо нову книжку, нас чекає щось нове. Так і тут – ніколи не знаєш, що саме побачиш у нових землях Королівства: пригоди чи випробування, незабутні враження чи безцінний досвід. І все було б чудово, якби одного дня не сталася халепа – загубилися чарівні ключі, які дітям-відвідувачам необхідно було зібрати у форматі гри. Зібравши ключі, діти ставали володарями Буквордсу.

Загалом за всі чотири дні Дитячого форуму статус «Володар Буквордсу» діти-відвідувачі отримали 2 710 разів, статус «Почесний Друг Буквордсу» – 4527, а «Почесний Гість Буквордсу» – 9 316.

Важливою складовою заходу був книжковий ярмарок, у якому взяло участь  36 видавництв з усієї України.

Загалом у межах Дитячого Форуму-2018 відбулося 1170 заходів, з них:

 • Печера Жахайликів (літературний простір), 77 заходів;
 • Долина Драконів (музейний простір), 171 захід;
 • Галявина Єдинорогів (творчий простір), 154 заходи;
 • Галактична імперія (науковий простір), 175 заходів;
 • Камелот (спортивний простір), 165 заходів;
 • Задзеркалля (сценічний простір), 52 заходи;
 • Зачарований ліс (екологічний простір), 157 заходів;
 • Ігросфера, 32 заходи;
 • Королівський дитячий садочок (простір для дошкільнят), 187 заходів.

Дитячий форум – 2018 відвідала 10 041 особа, з них:

 • 5485 відвідувачів, які придбали квитки
 • 4556 взяли участь у заході безкоштовно, зокрема:
 • 1769 осіб пільгових категорій
 • 414  супроводжуючих осіб
 • 316  за квотою партнерів
 • 659  дітей за квотою учасників
 • 1329 учасників заходів і книжкового ярмарку
 • 69 журналістів

У Дитячому Форумі взяли участь 125 організацій-учасників, серед яких – видавництва, книгарні, музеї, театри, бібліотеки, виробники іграшок, інтернет-магазини, громадські та освітні організації, літні дитячі табори, автори, художники, музиканти, науковці, мандрівники.

140 волонтерів допомагало у проведенні Дитячого Форуму.

За подіями Дитячого Форуму слідкували 34 138 підписників на Фейсбуці.

Традиційно гостями Фестивалю дитячого читання «Книгоманія», що відбувся в межах Дитячого форуму, стали переможці Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія-2018». Для них була організована спеціальна програма, що включала: офіційну церемонію нагородження у Науковій бібліотеці ЛНУ ім. Івана Франка, відвідування Дитячого форуму, захоплюючу вечірку у стилі «Гаррі Потер», брейнстормінг на тему «Як довести  підліткам, що читати не страшно?» за участі українських письменників Тетяни Стус, Дари Корній, Олега Чаклуна та Івана Андрусяка, а також цікаві екскурсії.

Участь у Фестивалі дитячого читання «Книгоманія» взяли: 32 переможці Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія» з Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Харківської, Херсонської, Чернівецької, Чернігівської областей та м. Львова та 43 переможці районних та міських етапів конкурсу «Книгоманія» з Львівської області.

ВПЕРШЕ! 11 травня книгомани оголосили про «захоплення влади» у Львівській обласній державній адміністрації. Діти мали змогу потрапити без перешкод до ЛОДА та весело провести там час, взявши активну участь у історичному квесті. Суперчитачі України та голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка підписали Перший книжковий універсал.

Крім того, 11 травня ЛОДА перетворилась на додаткову локацію Дитячого форуму, відвідувачі якої – а це були учні львівських шкіл, а також діти співробітників ЛОДА, які відгукнулись на «книжкову мобілізацію» – мали змогу відвідати різноманітні заходи, а саме: зустріч із письменницею Галиною Вдовиченко та художницею Христиною Лукащук «Ранок із “Совою, яка хотіла стати жайворонком”», видовищні майстер-класи «Пекельні машини», «Видавничий кластер» та 3D-ручки, інтерактивні та настільні гри, комікси, фантастична фотозона «Принцеса Steampunk», екобібліотека.

Заходи проводили Львівська обласна бібліотека для дітей та Львівська обласна бібліотека для юнацтва.

Дитячий Форум – 2018 – це:

Книжковий ярмарок та ярмарок настільних ігор і розвиваючих іграшок

35 видавництв з 7 областей України взяли участь у Книжковому ярмарку, представивши свої книжкові новинки та хіти продажів попередніх років. На ярмарку також можна було придбати розвиваючі ігри та іграшки для дітей. Окремий блок «Ігросфера» зібрав найбільших виробників настільних ігор. Саме там цього року розпочався продаж ігор, які були розроблені на минулому форумі. В межах Ігросфери також було презентовано українські комікси. ВПЕРШЕ!  Вхід на книжковий ярмарок був безкоштовним.

Література

Важливе місце на цьогорічному Форумі займала літературна програма.

У літературних заходах було задіяно 32 автори книг та 9 ілюстраторів.

2564 дитини відвідало літературні заходи.

Одним з найяскравіших заходів Дитячого форуму цього року стала презентація книги «Зірковий час Мишкових мишей. Як стати рок-зіркою?» Галини Вдовиченко. В межах Дитячого форуму народився цілий гурт, який грав на інструментах з підручних матеріалів та запалював відвідувачів танцями. Відбулася перша у Львові презентація книги «Це зробила вона», видавництва «Видавництво», де розповіли про 50 історій 50 успішних жінок. А також дискусія «Girl Power: як боротися зі стереотипами» за участі в.о. міністра охорони здоров’я України – Уляни Супрун та українських письменниць Лариси Денисенко, Тетяни Стус та Галини Шиян.

Разом з Олександрою Кольцовою, колишньою лідеркою гурту «Крихітка Цахес», а нині членом Правління Суспільного мовлення,  у Буквордсі відкрили таємницю «Як приборкати Книжкозавра?».

Традиційно у літературній програмі відбулись презентації і автограф-сесії  відомих дитячих письменників, перекладачів та ілюстраторів: Володимира Арєнєва, Сашка Гавроша,Лариси Денисенко, Мар’яни Савки, Галини Малик,  Катерини Міхаліциної, Сергія Прилуцького, Надійки  Гербіш, Галини Вдовиченко, Ганни Осадко, Тані Стус, Валентини Вздульської, Галини Ткачук,  Івана Андрусяка.

На Дитячому форумі зазвучали «Колискові для Олекси» у виконанні Соломії Чубай. Це унікальний в Україні проект, котрий через українські колискові намагається розповісти світові про аутизм. Соломія Чубай показала мультик, створений Юстиною Могитич, про те, як її син Олекса, котрий має Синдром Аспергера, потрапив на нашу планету Земля з Космосу. Співали колискові разом з талановитим автором музики до проекту Сашком Главацьким та геніальним музикантом Томом Луголобі.

Щодня королівство Буквордс на тематичній землі «Галактична імперія» відкривало для дітей чарівний світ науки. Тут були і захоплюючі майстер-класи про створення світу, і конструювання роботів та уроки з програмування. Найбільше увага дітей була прикута до зони з окулярами віртуальної реальності.

На творчій «Галявині єдинорогів» один за одним виростали чарівні вироби, які діти робили своїми руками. Тут народилися чарівні витинанки, вигадані разом з львівською майстринею Дарією Альошкіною.

Інструктори ГО «Захист патріотів» упродовж чотирьох днів розповідали дітям, як правильно надавати першу домедичну допомогу та як викликати швидку. А студенти з УМСА (Української медичної стоматологічної академії) допомогли дітям перевтілитися у лікарів та дізнатися, який лікар що лікує та чому не варто їх боятися.

У межах медичних заходів Дитячого форуму відбулася також зустріч з в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляною Супрун, яка разом з сімейними лікарями розповіла відвідувачам про медичну реформу та про те, як правильно обрати свого сімейного лікаря та на що варто звернути свою увагу.

Щоранку на Дитячому форумі діти мали змогу взяти участь у зарядці з олімпійцями та іншими видатними спортсменами та підготуватися до порятунку Буквордсу.  Окрім цього, у дітей була можливість перенестися у часи Середньовіччя та взяти участь у історичних боях та пограти у футбол. Серед учасників: ГО Клуб історичної реконструкції «Лемберг», Клуб Лева, Dende Capoeira.

У межах Дитячого Форуму було представлено інклюзивні заходи, які покликані навчити дітей розуміння та толерантного ставлення до людей з особливими потребами. Тут діти навчилися читати шрифтом Брайля та мали змогу послухати концертну програму за творами Т. Шевченка у виконанні дітей із вадами зору, організовану Ресурсним центром освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами. Традиційно користувались популярністю майстер-класи із вивчення мови жестів від майстерні “Щастя”. Також  Центр позашкільної освіти “Дитячі наукові студії” організували інклюзивний квест, щоб показати, як живуть люди із вадами зору та як ми можемо їм допомогти. Для цього звичайні діти брали до рук тростину, заплющували очі – і проходили дистанцію з перешкодами.

У Задзеркаллі діти мали змогу навчитися сценічній імпровізації та ораторській майстерності, а також завітати на концентр з джазової імпровізації. Багато дітей зібрав виступ дитячого гурту «PALANKA» та ексклюзивна презентація вокальної академії Павла Табакова. Вперше на Дитячому форумі відбувся показ фільму «Моллі Мун і чарівна книга гіпнозу» для дітей, а також показ медичного фільму «Травма лікаря» для дорослих.

Простір екології та мандрів серед учасників: Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, Львівський міський дитячий еколого-натуралістичний центр та Організація Українських Скаутів, НСОУ «Пласт», ГО «Світ освіт». Простір був представлений різноманітними тваринами, а також саме тут можна було дізнатись про здоровий спосіб  життя, зіграти в рухливі ігри, навчитись в’язати вузли, складати наплічник та розкладати намет.

Для діток дошкільного віку діяв окремий простір – Королівський дитячий садочок. Тут щодня відбувались руханки, театральні сценки, уроки з малювання, музики, читання і не тільки. Свої заходи проводили: Центр музичного розвитку  «Темро», Мишеняткова абетка, NravoKids, Державний історико-культурний заповідник «Тустань». Творча майстерня Малювці.

Участь у Видавничому  квесті взяли понад 1200 осіб.

Квест проходив на стендах 9-х видавництв: «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Видавництво Старого Лева», «Читаріум», «КМ Букс», «Чорні вівці», «Навчальна книга – Богдан», «Картографія», «Урбіно», «Ранок». Усі питання квесту були сформовані довкола однієї теми, що перегукувалася з один із просторів – Печерою Жахайликів. Питання були сформовані самими видавцями довкола їхніх книжок.

Засновником та організатором Дитячого форуму від 2007 р. є ГО «Форум Видавців».

З 2016 р. захід проводять у рамках програми «Львів – місто літератури ЮНЕСКО».

Співорганізатори: Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська міська рада, Культурно-мистецький центр «Львівський палац мистецтв».