Верховна Рада ухвалила закон про трансплантацію органів

Верховна Рада України ухвалила закон «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» (реєстраційний номер 2386-а-1)
     822  

«За» проголосувало 255 народних депутатів України. Відтепер за життя кожна повнолітня дієздатна особа має право надати письмову згоду або незгоду на вилучення  її органів для трансплантації після остаточної смерті. Також, відповідно до закону у будь-який час свою згоду чи незгоду на донорство можна відкликати, чи подати нову.

Якщо ж померла особа за життя не висловила своєї згоди або незгоди на посмертне донорство, то цей вибір має право зробити другий член подружжя, один з близьких родичів цієї особи (діти, батьки, рідні брати та сестри), які є доступним для запитання такої згоди та письмового засвідчення її надання.

У законі визначається, що трансплантація здійснюється на принципах: добровільності; гуманності; анонімності; надання донорських органів потенційним реципієнтам за медичними показаннями; безоплатності (крім гемопоетичних стовбурових клітин); дотримання черговості (крім родинного та перехресного донорства); достойного ставлення до тіла людини у разі посмертного донорства.

Написані згоди чи незгоди вносять до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації.