Субсидію можна оформити на реальних мешканців

З 1 травня 2018 року змінилися деякі правила щодо нарахування субсидій. Та, не зважаючи на це, можливість оформлювати субсидію не на всіх зареєстрованих, а лише на тих, хто фактично проживає, залишилась.
     1033  

Тож, наприклад, повнолітні діти, які проживають окремо, але прописані у батьківському домі, не будуть враховуватись при розрахунку субсидії.

У такому випадку мешканець квартири чи будинку при оформленні субсидії, в Декларації про доходи у розділі «склад сім’ї», повинен вказати родичів, котрі зареєстровані, але не живуть з субсидіє отримувачем. Тому  треба написати: «зареєстровані, але не проживають.

Однак, якщо із батьками прописана повнолітня дочка, у Декларації у розділі ІІ слід вказати усіх членів її родини, навіть якщо вони прописані за іншою адресою.

Крім того, слід подати заяву та підтверджуючі документи, що ці люди дійсно не проживають. Це може бути довідка з місця роботи в іншому місці, довідка про навчання в іншому місці, про перебування на лікуванні тощо.

Після цього Управління соціального захисту скеровує в помешкання цього заявника державного соціального інспектора. Той складає акт обстеження матеріально-побутових умов, а згодом спеціальна комісія визначає, на скількох осіб призначати субсидію.