Проїзд у деяких львівських трамваях відтепер можна оплатити карткою

Наразі новинка є лише на трьох маршрутах
   Тетяна Стацька   459  

Відтепер оплатити проїзд у львівських трамваях можна безконтактною банківською карткою. Вагони із терміналами для таких розрахунків у Львові сьогодні запустили на трьох маршрутах. Наразі спеціальні валідатори для видачі квитків встановили лише у десяти трамваях на маршрутах №8, що курсує з площі Соборної на Сихів та №1 і 9, які рухаються із залізничного вокзалу у центр , і у зворотніх нарямках. У планах найближчим часом обладнати такими пристроями ще десяток вагонів, а у далекій перспективі і весь громадський транспорт міста.

За словами директора ЛКП «Львівелектротранс» Олега Берези, усі 20 валідаторів для львівських трамваїв закупила міжнародна компанія Мастеркард. Наразі у кожен з десяти трамваїв встановили по одному валідатору. Згодом їх стане більше.

Відтак для оплати проїзду у міських трамваях тепер пасажиру достатньо піднести картку до пристрою та дочекатись звукового і світлового сигналу. Після підтвердження оплати валідатор видасть квиток. Видає система як повні так і пільгові квитки.

В Україні технології безконтактної оплати проїзду використовують також у київських фунікулерах, швидкісних трамваях, метро та в муніципальних автобусах Мукачева.

Нагадаємо, вартість проїзду у львівському трамваї становить 5 гривень. Оплатити послугу можна також за допомогою мобільного додатку на смартфоні або ж придбавши квиток у місцях продажу.