За вихідні на Львівщині зафіксували 160 випадків кору

Лідирують приміські райони області
     582  

У Львівській області ситуація із кором стабільна, але показники високі. За словами заступника директора Львівського обласного лабораторного центру МОЗ із епідеміологічних питань Олега Когута щодня медики реєструють 50-70 випадків.

«Від початку року маємо вже 1785 випадків. Із них більшість діти – 1195. «Хворіють» переважно в Городоцькому, Пустомитівському, Перемишлянському та Стрийському районах. Високі цифри також у Червонограді та Трускавці», – зазначив Олег Когут.

Загалом з перші 4 місяці 2018 року вже було 47 спалахів кору. Більшість із них у школах, натомість лише 3 – у дитячих садочках.

Медики рекомендують управлінню освіти організувати навчальний процес так, щоб діти якомога менше пересікалися одні з одними. Наприклад, влаштувати перерви чи обіди в їдальні в різний час, якомога частіше провітрювати класні кімнати та робити вологе прибирання.

«Ідеально – щоранку оглядати дітей, які приходять в школу. Адже кір має симптоми. І якщо вчитель, класний керівник помітив щось таке, то варто дитину відправити у медпункт, а не чекати, поки заразиться півкласу», – додав Олег Когут.

Один випадок закінчився летально – померла трирічна дитина. Однак сталось це через те, що кір дав ускладнення, а дитина хворіла бронхіальною астмою.

Зараз Львівщина займає третю позицію серед областей, де найбільше хворих на кір, після Івано-Франківської та Закарпатської.

Олег Когут переконаний, що така ситуація пов’язана із неналежним вакцинуванням. У попередні роки в країні бракувало вакцини, щеплення не було масовим явищем. Тому теперішні спалахи є наслідками цього.

Зараз вакцини для дітей є достатньо. Якщо раніше безкоштовно щепили дітей до 9 років, то тепер вікові рамки продовжили до 18 років.

Натомість для дорослих відсутні ліки навіть у приватних закладах.

«Щоб не було таких спалахів, треба охопити щепленнями 95% населення. Ми зараз цієї цифри не маємо. Хоча треба визнати, що порівняно з попередніми роками кількість вакцинованих людей таки збільшується», – сказав Олег Когут.

Проблема полягає ще й у тому, що є певний відсоток дітей, котрі мають «фейкові» щеплення. Лікарі ідуть на злочин, записуючи в медичні карті, що вакцинація відбулася тоді, коли її не планували робити.