У Львові розпочався І Міжнародний фестиваль співаної поезії

Lviv Music & Poetry Week триває від 14 до 20 травня
     752  

Відкриття фестивалю відбулося 14 травня о 15:00 в конференц-залі Філологічного факультету Національного університету ім. Івана Франка.

Гості фестивалю: Брія Блессінг  (США – Україна), Володимир Олейко ( Англія), Тетяна Шейна (Білорусь), Ян та Інга Павліцкі (Польща).

Метою фестивалю є:

 • виявлення талановитих молодих поетів та бардів у районах Львівської області, створення умов для творчої самореалізації молоді;
 • публікація збірки кращих віршів учасників фестивалю-конкурсу молодих поетів
 • обмін досвідом творчої діяльності відомих поетів та бардів з молоддю
 • об’єднання зусиль державних органів влади та громадських організацій у справі розвитку творчої активності молоді, розвитку національно-патріотичних почуттів молоді і громадянської турботи про Державу
 • впровадження інноваційного методу духовно-морального спрямування, цікавого і близького для молоді, як основи формування особистості
 • формування у молоді художніх і естетичних смаків, мотивації до читання, підвищення рівня освіти, піднесенню рівня зацікавленості до літератури і культури в цілому, усвідомлення досягнень українського народу, його інтелектуальних і духовних надбань, формування гордості та патріотизму.
 • Основні завдання, які ставить перед собою проект, – це вирішення проблеми відсутності у творчої молоді – учнів і студентів – достатньої кількості значимих майданчиків для представлення результатів своєї творчості, їх оцінки та визнання. Поява такого майданчика з міжнародним статусом має стимулювати творчість молоді завдяки можливості оприлюднити її результати в середовищах прихильників, відомих поетів і компетентних літераторів, що обумовить можливість творчої самореалізації талановитих молодих людей, сприятиме ширшому залученню молоді до творчого процесу, формуванню мотивації до читання, піднесенню рівня зацікавленості до літератури і культури в цілому, сприятиме національно-патріотичному вихованню молоді.

«Розвиток культури – це розвиток духовності, шляхетності, моральних цінностей. Завдяки культурі, її творчим процесам, посиленням уваги до мови, літератури, мистецтва, формується система поглядів, ідеалів, орієнтація на загальнолюдські цінності, ідеї справедливості, гуманізму, демократії, виховується гордість, вірність своєму народові. В творчих заходах ми вчимося поняттям краси, черпаємо позитивні емоції, почуття правди, добра, справедливості, благородства, свободи, мужності, стійкості у відстоюванні позицій власної совісті і гідності. Сьогодні потрібне пожвавлення культурної діяльності для підвищення інтелектуального рівня молоді, відновлення історичної пам’яті народу, формування національно-культурної ідентичності, національно-патріотичного світогляду молоді, збереження та розвитку духовно-моральних цінностей та творення єдиного українського народу. Сьогодення показало, що проявляється відмінність у системі цінностей, поглядах на життя у жителів Сходу і Заходу України. І саме об’єднавча сила культури дає змогу підняти рівень духовності, єдності, патріотизму, свідомо стати єдиним народом. Без такої свідомості ми і далі будемо жертвою тих, хто прагне бачити нас поділеними, а тому слабкими», – кажуть організатори.

Фестиваль відбувається в два етапи. Із березня по 12 травня тривав конкурс молодих поетів серед учнівської та студентської молоді « – пре – ЛЮД – і – Я ». Охочі взяти участь у фестивалі-конкурсі молодих поетів надсилали на адресу оргкомітету анкету-заявку. 12 травня відбулося засідання журі, на якому обрали переможців у двох номінаціях: авторська пісня та поезія у двох вікових категоріях.

Нагородження переможців відбудеться 19 травня у Музеї етнографії та художнього промислу ІН НАНУ. У підсумку буде видано збірник кращих творів молодих поетів.

У рамках основного етапу, на який запросили відомих поетів з Європи й України, відбудуться:

 • зустрічі учнівської та студентської молоді в народних домах, навчальних закладах, бібліотеках міста Львова, Жовківського, Сокальського, Городоцького, Самбірського, Миколаївського, Дрогобицького, Пустомитівського районів Львівської області з гостями фестивалю, місцевими відомими поетами та молодими поетами і бардами – переможцями відбіркового туру,
 • круглий стіл «Роль поезії та музики в національно-патріотичному вихованні особистості у навчальному закладі, як стратегічне завдання: здобутки, пошуки та перспективи» у Львівському національному університеті імені Івана Франка,
 • відкриття Міжнародної виставки книжкової графіки в Музеї етнографії та художнього промислу ІН НАН України,
 • презентації книжок, майстер-класи, автограф-сесії, лекції в Обласній бібліотеці для юнацтва,
 • музично-поетичні зустрічі в «Арт центрі Дзиґа».

Ініціатор: ГО «Центр розвитку української культури та самоорганізації»

Співорганізатори фестивалю:

 • Департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА,
 • Департамент освіти і науки ЛОДА,
 • Львівський національний університет імені Івана Франка,
 • Українська асоціація письменників Західного регіону,
 • Львівська обласна бібліотека для юнацтва,
 • «Арт центр Дзиґа».

Місце реалізації: місто Львів, Жовківський, Сокальський, Городоцький, Самбірський, Миколаївський, Дрогобицький, Пустомитівський райони Львівської області.