У Львові планують облаштувати дитячі куточки в медзакладах

У місті реалізують соціальний проект «Острівці радості від Лоло»
     422  

Організатори продаватимуть дитячу книжку «Найхоробріша акула Лоло», написану спеціально для проекту. Кошти, виручені з продажу, скерують на облаштування дитячих куточків у міській дитячій клінічній лікарні та дитячих відділеннях міських поліклінік. Проект підтримало управління охорони здоров’я Львівської міської ради, оскільки бюджетних коштів на забезпечення усіх потреб галузі охорони здоров’я у Львові, як і в Україні та інших країнах світу, не вистачає, тому активно співпрацюють з соціально відповідальним бізнесом та небайдужими людьми. Книжку надрукував ресторан «36По», і всіх охочих закликають долучитись до проект, придбавши її. Книгу можна придбати безпосередньо в ресторані, а також у соцмережах. Організатори планують зібрати на реалізацію проекту 150 000 грн.

«У будь-якій країні світу державного, міського чи місцевого бюджету не вистачає на стовідсоткове забезпечення усіх потреб, які є в галузі охорони здоров’я. Тому системи охорони здоров’я побудовані, як правило, на змішаній системі фінансування: це і страхування, і безпосередньо плата пацієнта. В Україні ніколи за 27 років незалежності не вистачало повною мірою грошей, щоб забезпечити всі потреби галузі, зокрема й у такому сегменті, як надання допомоги дітям. З іншого боку, нам вдається спільно з соціально відповідальним бізнесом реалізовувати соціальні проекти», – зазначив Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради.

Він додав, що управління охорони здоров’я та головні лікарі установ, як правило, займалися реалізацією, так би мовити, «важких» проектів. До прикладу, торік у дитячій лікарні зреалізували соціальний проект на загальну суму понад 16 млн. грн., і найбільший з них минулого року – проект облаштування нейрохірургічної операційної, а реалізації якого допоміг друг із Канади Джеймс Тімертей, якого цього року обрали почесним громадянином Львова. Благодійники також придбали ультразвуковий апарат експертного класу, інші доброчинці допомогли з придбанням обладнання для проведення гіпотермії для новонароджених. Цього року завдяки львівському бізнесмену вдалося відремонтувати операційну для ургентних хворих, яка працює 24 години на добу, триває ремонт ще однієї операційної.

«Тому, коли пані Уляна Пак запропонувала зробити таку річ, ми, без сумніву, погодилися, бо це треба робити, особливо коли це стосується дітей. Бо створити для дитини умови, які максимально наближені до домашніх, – дуже важливо в процесі лікування і психологічному стані як дитини, так і батьків. Тому ми дуже вдячні організаторам і всім, хто долучився і долучиться реалізації цього проекту», – додав Володимир Зуб.

Дитячі куточки облаштують кольоровими дитячими столиками та кріслами, забезпечать канцелярськими виробами, розмальовками, папером для малювання тощо, щоб дітям було весело і комфортно.

«Це дуже добра книжка, вона буде вчити наших дітей доброти – бути добрим у суспільстві, бути добрим до своїх однолітків. Ця книжка – також один із кроків виховання гідних громадян нашої держави. Маленький львів’янин, прочитавши її, зробить ще один крок для того, щоб стати справжнім європейцем. Тому це дуже важливий проект. У нас в клініці є започаткована своєрідна «стіна» наших доброчинців, і я думаю, що й цей проект займе своє гідне місце на цій стіні подяк», – зауважив Дмитро Квіт, головний лікар міської дитячої клінічної лікарні Львова.