У Грушовичах дослідять місце зруйнованого пам’ятника воякам УПА

Археологи мають сказати, чи були там поховання українських воїнів
     837  

Фото: portalprzemyski.pl

24-25 травня 2018 р. на цвинтарі в Грушовичах (округ Перемишль, Підкарпатське воєводство) планують провести археологічні роботи. Про це повідомляє Інститут національної пам’яті Польщі.

«Мета запланованого дослідження полягає в тому, щоб з’ясувати, чи в місці існуючого до 26 квітня 2017 року пам’ятника воїнам УПА є поховання членів цієї української організації», – йдеться на сайті Інституту.

Польська інституція також зазначає, що повідомила Посла України в Польщі та Спілку українців у Польщі, запросивши їхніх представників узяти участь у роботі в якості спостерігачів.

Нагадаємо, 26 квітня 2017 року на території цвинтаря у польському селі Грушовичі зруйнували пам’ятник воякам УПА. Польська сторона пояснила це як «демонтаж незаконного пам’ятника УПА», який простояв 23 роки. Руйнування пам’ятника відбулося за офіційного дозволу польської влади. Його розбирали представники правих організацій.

Українська сторона різко засудила такий крок. Пам’ятник у Грушовичах – серед тих, які вимагають відновити представники Українського інституту національної пам’яті. Відновлення місць пам’яті є обов’язковою умовою відновлення пошукових та ексгумацій ний робіт польських науковців на території України. Саме останнє питання стало частиною політичного дискурсу між представниками обох країн, а також підставою внесення відповідального секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни і політичних репресій Святослава Шеремети до списку тих, хто не може в’їхати в Польщу.