На території парку «Знесіння» можна дихати вільно

За підсумками аналізу в семи контрольних точках забруднення повітря не виявили
     429  

Представники хімічної лабораторії КП «Адміністративно-технічне управління» провели аналіз вмісту забруднюючих речовин в атмосферному повітрі в районі РЛП «Знесіння». Заміри проводили в 7-ми контрольних точках на такі хімічні компоненти: оксид вуглецю, оксид азоту, діоксид азоту, ангідрид сірчистий, сірководень, аміак, сумарний вміст вуглеводів та пил недиференційований за складом. Одночасно з відбором проб визначалися фізичні параметри повітря (атмосферний тиск, вологість, температура повітря, швидкість та напрям руху повітря).

Результат дослідження стану забруднення атмосферного повітря на контрольних точках показав, що вміст забруднюючих речовин, на момент відбору проб, не перевищує нормативів максимальних разових гранично допустимих концентрацій.

У березні цього року працівники хімічної лабораторії КП «Адміністративно-технічне управління» здійснили відбір проб атмосферного повітря території парку «Знесіння». Проби ми відбирали в 7-ми точках, визначених спільно з працівниками парку «Знесіння», — це на вул. Опришківська (проби відбиралися з південної сторони ПАТ «Галичфарм» на відстані 10 м від території підприємства), вул. Бродівська (проби відбирали біля житлового будинку № 9, на відстані 15 м від залізничної колії), Мучна (проби відбирали на пагорбі, біля велосипедної доріжки, на відстані 100 м від Львівської експериментальної керамічно-скульптурної фабрики), вул. Корбуди (проби відбирали біля житлового будинку № 2а), вул. Заклинських (проби відбирали біля цвинтаря «Старе Знесіння»), вул. Чернеча Гора (проби відбирали біля дитячого майданчика з канатною лазанкою), вул. Барвінських (проби відбирали біля дитячого майданчика та на відстані 50 м від лікарні «Охмадит»).

«Результати дослідження забруднення стану повітря на цих точках показали, що перевищення гранично-допустимих концентрацій відсутні, перевищень немає. Незначні зростання концентрацій виявили в точках, які межують з промисловими підприємствами. Тобто, наприклад, у звичайних житлових районах концентрації оксиду вуглецю були близько 1 мг/м куб. (гранична норма 5 мг/м куб.), а біля промислових підприємств — 2−2,5 мг/м куб. Але загалом перевищень граничних норм не виявлено на всій території «Знесіння», зокрема в точках, де, на думку мешканців, вплив інших промислових підприємств відчутний», – розповів начальник хімічної лабораторії КП «Адміністративно-технічне управління» Ігор Гуменний.