У Всесвітній день перелітних птахів про них заспівали діти (відео)

Всесвітній день перелітних птахів цьогоріч відзначають 12 травня під символічним гаслом «Об’єднання наших голосів для збереження птахів»
     688  

Цей день спрямований на підвищення обізнаності про необхідність збереження перелітних птахів та їхніх середовищ існування – на всіх рівнях у всіх частинах світу.

Втрата середовища проживання вздовж міграційних шляхів, пов’язана зі змінами у веденні сільського господарства та глобальним потеплінням, а також зростання браконьєрства призводять до скорочення популяцій перелітних птахів. На шляху їхньої міграції – безліч країн, тому вирішити проблеми можна тільки спільними зусиллями.

У Програмі ООН з навколишнього середовища впевнені, що тут у птахів і людей – спільні інтереси, оскільки раціональні правила землекористування необхідні не тільки для збереження пташиних стоянок, а й для досягнення Цілей у галузі сталого розвитку, що стоять перед людством.

Про необхідність забезпечити виживання перелітних птахів нагадав навіть генеральний секретар ООН. «Перелітні птахи з’єднують людей, екосистеми і нації. Вони – символи миру і планети, частини якої пов’язані між собою, – наголосив Антоніу Гутерріш. – Їхні неймовірні подорожі надихають людей різного віку по всьому світу».

Наочним прикладом стала пісня, яку виконали діти з країн, через які пролягає Афро-Євразійський міграційний пташиний коридор. Дотримуючись девізу дня, діти з Кот-д’Івуару, Мавританії, Марокко, Сенегалу й інших країн об’єднали свої голоси, щоб висловити спільну думку: всі люди мають спільно захистити пернатих.

Як розповіли в Департаменті екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, відзначення Всесвітнього дня перелітних птахів проходить під егідою офіційного об’єднання двох найбільших у світі просвітницьких кампаній Всесвітнього дня перелітних птахів (WMBD) та Міжнародного дня перелітних птахів (IMBD).

Починаючи з цього року Всесвітній день перелітних птахів організовуватимуть двічі на рік, у другу суботу травня та жовтня і, крім того, протягом року, коли перелітні види птахів присутні у певній місцевості.

У світі існує близько 10 тисяч видів птахів, котрі є чудовим прикладом природного різноманіття. Птахи населяють різні типи екосистем на всіх континентах і уособлюють концепцію глобального біорізноманіття. Щороку велика кількість видів птахів здійснює міграції, снуючи своєрідну павутину міграційних шляхів, перетинаючи та урізноманітнюючи чимало середовищ існування.

На своєму шляху вони наштовхуються на різні перешкоди: лінії електропередач, телевізійні вежі, високі будівлі та інші штучно створені людиною споруди. Аби пом’якшити тенденцію зменшення чисельності перелітних птахів або усунути її взагалі, потрібно, перш за все враховувати наявність міграційних шляхів.

Традиційно цей день відзначається проведенням екскурсій з метою спостереження за птахами, прес-конференцій, семінарів, круглих столів, фестивалів, інших освітніх та публічних подій.

Усіх небайдужих закликають приєднатися до відзначення Всесвітнього дня перелітних птахів 12 травня цього року. Не важливо, яким чином буде зроблено внесок – шляхом організації турів зі спостереження за птахами, освітніх програм, лекцій, художніх виставок та інших громадських заходів – будь-який захід збагатить це глобальне свято!