Сьогодні – Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією

Щорічно в другу суботу травня відзначають Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією
     805  

Уперше цей День провели у травні 2005 року з ініціативи Всесвітньої ліги гіпертензії (World Hypertension League) та Всесвітньої організації охорони здоров’я. Упродовж 2013-2018 років тема Дня залишається незмінною: «Знай показники свого АТ».

Артеріальна гіпертензія (підвищення артеріального тиску) – один зі станів, що належать до так званих «хвороб цивілізації». Вважається, що понад 1,5 мільярда людей у всьому світі страждають на артеріальну гіпертензію, у 60% населення принаймні один раз у житті виявляють підвищення артеріального тиску, близько 40% хворих не знають показників свого артеріального тиску.

Згідно останніх рекомендацій МОЗ України, нормою вважається показник артеріального тиску 120/80 мм. рт. ст. Підвищеним є тиск до 129-89 мм. рт. ст., а за умови тривалого підвищення показника до 130/80 мм. рт. ст. встановлюється діагноз артеріальна гіпертензія першого ступеня.

Гіпертонічна хвороба є найбільш поширеним захворюванням серед патології серцево-судинної системи і посідає перше місце в структурі непрацездатності, інвалідності та смертності населення. Україна належить до країн з дуже високим ступенем поширення артеріальної гіпертензії. На Львівщині, як і в цілому по Україні, на гіпертонічну хворобу хворіють близько 30% населення і лише 60% з них знають про те, що в них є підвищений артеріальний тиск, а лікуються лише 15%. Частіше хворіють жінки, проте важчий перебіг та ускладнення цього захворювання спостерігаються у чоловіків.

Найчастішими ускладненнями АГ є гострі порушення мозкового кровообігу (інсульти), інфаркт міокарду, ішемічна хвороба серця, крововиливи у сітківку ока, аневризми судин, стеноз судин нирок, нефросклероз, ниркова недостатність.

Стрес, малорухливий спосіб життя, неправильне харчування, надлишкова вага, зловживання алкоголем, паління – все це є факторами ризику гіпертонічної хвороби.

Почніть з вимірювання артеріального тиску. Не займайтеся самолікуванням, зверніться до фахівця для індивідуального підбору препаратів! Лише свідоме ставлення до свого здоров’я та правильно підібрана терапія дають позитивний результат.

Довідково. Як повідомила заступник директора з організаційно-методичної роботи Львівського обласного клінічного лікувально-діагностичного кардіологічного центру Тетяна Тарасова, протягом 2017 року гіпертонічну хворобу було діагностовано у 47066 осіб, гострий  інфаркт  міокарда – у 2314 хворих (1,14 на  1000  населення), гостре  порушення  мозкового  кровообігу – у 4008 пацієнтів (1,97 на  1000  населення).

Всього станом на кінець минулого року на Львівщині зареєстровано 598797 хворих на гіпертонічну хворобу, поширеність патології становить 294,86 випадків на 1000 населення.