У Львові відкрили URBAN бібліотеку

Відкриття відбулося сьогодні, 11 травня
     582  

Проект ревіталізації бібліотечного простору на базі бібліотеки-філії № 8 ЦБС для дорослих міста Львова триває з кінця 2015 року. Ідея та концепція утворилися в результаті спільної злагодженої діяльності трьох сторін: ЦБС для дорослих міста Львова, управління культури ЛМР та урбаністичної тусовки міста.

«Тут зробили капітальний ремонт, реставрували вікна, двері. Пропрацьовано спеціальний дизайн, меблі виготовлено на замовлення. Наразі в бібліотеці є 28 тисяч книг, серед яких приблизно 10% – урбаністична література, яку ми і надалі будемо збільшувати», – зазначила Наталія Бунда, директор департаменту розвитку ЛМР.

URBAN бібліотека, як відкритий простір працюватиме з питаннями архітектурного проектування міст, соціального життя міст, вибудови зв’язків у місті, життя людини в місті. В бібліотеці можна буде відвідати багато цікавих подій, вокшопів, лекцій та почитати сучасну художню та профільну літературу з урбаністики.

«URBAN бібліотека спочатку напрацювала свою концепцію та аудиторію, а потім закрилася на ремонт. Під час попередньої діяльності URBAN бібліотека брала активну участь в житті міста: приймала експертів і мешканців у проекті «Вулиця для всіх», була локацією для Фестивалю аудіо-візуального мистецтва ТЕТРАМАТИКА (2017), була постійним учасником Майстерні міста, започаткувала свій міждисциплінарний ПРОЕКТ 102,5 тощо. URBAN бібліотека стала кращою бібліотекою 2017 року за версію Української бібліотечної асоціації», — розповідають в управлінні культури ЛМР.

На відкриття URBAN бібліотеки управління культури разом із GIZ запросили головного урбаніста Ейнговена (Нідерланди) Кейса Донкерса, засновника Голанського тижня дизайну, дослідницького проекту City as a Lab, он-лайн платформи Brabant Academy та Центру розвитку Архітектури Ейнговена. Гостей чекала неформальна зустріч-розмова із Кейсом Донкерсом. Для усіх відвідувачів провели екскурсії оновленим простором бібліотеки.

О 18.30 Кейс Донкерс прочитає лекцію «Full moon for urban transformation». Також під час свого візиту він зустрівся з міським головою Андрієм Садовим, головним архітектором Львова Юліаном Чаплінським, представниками креативних індустрій.

О 20.00 відбудеться концептуальна музична імпровізаційна сесія проекти на стику нових технологій, музики, візуального мистецтва від музично-соціальної ініціативи ХАТНЄГРАННЯ.

«URBAN бібліотека — це перший такий об’єкт у Львові, гарний зразок для наслідування в інших містах, платформа, що випробовує нові формати, заходи, вміння, знання, платформа, що дає можливість створювати нові проекти навколо ідеї URBAN і їх втілювати. Це — місце проведення цільових заходів по обговоренню важливих для міста питань, комфортне і затишне місце для читання і спілкування, оснащене комп’ютерами і відповідною технікою (комп’ютери, мікрофони, фотоапарат, проектор, екран, sound-система, планшети, VR), місце для експонування мистецьких творів, проведення перформансів, місце для проведення воркшопів, майстер-класів, лекторіїв, кінопереглядів, скайп-конференцій, місце для реалізації авторських проектів, місце отримання альтернативної освіти і практичних навичок. Місце, що надихає», — додали в управлінні культури ЛМР.

URBAN бібліотека розташована в квартирі старого будинку початку ХХ століття. Бібліотеку повністю оновлено: тут збільшено енегропотужніть, замінено електрокабелі і створено нова система освітлення, відреставровані вікна і двері, автентичність яких збережена, були закуплені нові меблі та створені ексклюзивні книжкові стелажі, встановлені сучасні вентиляційні системи, закуплена сучасна література. Бібліотека має свою кухню, де можна попити кави з тістечками, читаючи книгу або дискутуючи. Оновлення бібліотечного простору обійшлося в 1 225 000 грн.

Загалом у Львові 40 міських бібліотек, 23 — дорослі та 17 дитячих. Торік відремонтували та відкрили 4 дитячі бібліотеки на загальну суму 1.441.500 грн. Цього року вже відкрили нову Smart бібліотеку для дітей на Рясне (Ковалика, 1), тривають ремонтні роботи в таких бібліотечних закладах:

  1. Сенсотека (вул. Самчука, 22) — 1 500 000 грн (загальна вартість робіт 3 519 930 грн)
  2. Іннотека (вул. Городоцька, 285) — закладено 1 000 000 грн (загальна вартість — 3 520 000 грн)
  3. Мейкерспейс (пр. Червоної Калини, 81) — 2 300 000 грн
  4. Філія № 16 (вул. Старознесенська, 56) — 420 000 грн
  5. Філія № 37 (вул. Миколайчука, 1) — 400 000 грн
  6. Дитяча бібліотека-філія № 27 (вул. Б. Хмельницького, 175)
  7. Філія № 43 (вул. Стрийська, 79) — 1 400 000 грн.