Військовий комісар Львівщини не платитиме штрафу за оприлюднення в соцмережі прізвищ призовників

Рішенням апеляційного суду Львівщини скасовано постанову Личаківського райсуду про притягнення Олександра Тіщенка до адмінвідповідальності 
     687  

Про це військовий комісар Львівської області Олександр Тіщенко повідомив на своїй facebook-сторінці.

«Сьогодні закінчилося 5-місячне відстоювання моїх прав в українському суді перемогою здорового глузду та захисту державних інтересів. Зокрема, рішенням апеляційного суду Львівської області скасована постанова Личаківського районного суду про притягнення мене до адміністративної відповідальності за розголошення персональних даних призовників, як незаконна. Таким чином підтверджено мою правоту виконання службових обов’язків щодо заходів для здійснення призову на строкову військову службу восени 2017 року», – написав Тіщенко.

Нагадаємо, Личаківський районний суд міста Львова 26 лютого цього року визнав Тіщенка винним у порушенні ч. 4 ст. 188-39 Кодексу України про адмінправопорушення (недодержання порядку захисту персональних даних). Суд постановив оштрафувати Олександра Тіщенка за те, що він виклав у Фейсбуці 15 тисяч прізвищ людей, які нібито ухилялися від призову. У постанові йшлося про те, що такі дії порушують права призовників і комісар мав заплатити штраф 5,1 тис. грн.

Позов на нього подало регіональне представництво уповноваженого ВР з прав людини у Львівській області. Сам Тіщенко на засідання суду не з’являвся, тому справу розглянули без нього. Відтак військкомат оскаржив це рішення суду.

Нагадаємо, в листопаді 2017 року Львівський обласний військовий комісаріат на своїй facebook-сторінці оприлюднив списки громадян, які підлягають призову на строкову військову службу і з тих чи інших причин не з’явилися до районних(міських) військових комісаріатів. У списках були зазначено прізвища, імена та по батькові й дати народження імовірних «ухилянтів». Проте вже невдовзі, після бурхливого обговорення в соцмережах і ЗМІ правомірності такого кроку, списки зникли зі сторінки. Пізніше у військоматі повідомили, що «вдосконалять» і знову оприлюднять списки «ухилянтів».