Уже завтра у Львові стартує XIII Міжнародний фестиваль особливих театрів «Шлях»

11-13 травня у Львові МТЦ «Непротоптана стежина» проведе XIII Міжнародний фестиваль особливих театрів «Шлях», який збере разом 15 театральних колективів з України, Польщі, Литви та Білорусі
     713  

У рамках фестивалю відбудуться театральні майстер-класи від спеціалістів з Києва, Любліна та Вроцлава, а фотографи зможуть спробувати себе у міжнародному фотоконкурсі «Театр в об’єктиві».

«Ми пишаємося, що в нашому місті проходять такі фестивалі, і щиро дякуємо МТЦ «Непротоптана стежина», що такий фестиваль відбувається вже 13-й раз, і ми будемо й надалі його підтримувати, щоб не обмежуватися лише одним чи двома фестивалями, а працювати плідно над цією темою.

Взагалі облаштування міста, аби зробити його доступним та комфортним для усіх цільових аудиторій, зокрема, для людей з інвалідністю, для маломобільних груп, є одним з пріоритетів нашого міста. Тому що дуже важливо створити якісні, комфортні міські умови не лише для проживання, а й для розвитку кожної особистості. Тоді місто є успішним, життєспроможним і, власне, креативним. Дуже важливо, що ми цю тему активно рухаємо в культурі теж. Тому, починаючи з наших закладів культури, протягом минулого року ми об’єднали деякі бібліотеки, народний дім і почали роботу над тим, щоб у Першому театрі маломобільні групи населення почували себе комфортно», – зазначила Наталя Бунда, директор департаменту розвитку ЛМР.

Цьогоріч управління культури підтримує проект «Сучасний театр без кордонів — діалог театральних фестивалів «Шлях» та «Ніч у Львові». Сума дофінансування становить 84 000 грн.

«Особливий театр – це вже не нове явище в Україні, існують десятки театрів, які працюють, творять і відкривають українцям інший тип мистецтва. У чому їхня інакшість? Чому їм має знайтися місце у культурному просторі Львова? Що вони можуть дати пересічному глядачеві? Приходьте на фестиваль «Шлях» і дізнавайтеся самі», – розповідають організатори.

Лінк на подію: facebook.com/events/1 515 987 375 181 077

Вистави покажуть у Першому театрі й у Львівському театрі ляльок. Усі вистави поділені на 3 блоки:

11 травня вранці у Ляльковому театрі покажуть короткі дитячі вистави у різних стилях — від театру тіні, драматичного театру до пластичних етюдів без слів. У репертуарі театрів на цей день відомі автори Г-Х. Андерсен, Леся Українка, але більшість театрів працює з власними сценаріями, які режисери особливих театрів створюють спеціально для своїх колективів. Колектив «Фортуна» із Горішніх Плавнів цього року вперше приїде до Львова на фестиваль «Шлях» щоб показати «9 історій з життя тварин». А є й учасники, які щороку готують новий матеріал для фестивалю – це львів’яни – театри «І сміх і сльози», «Картинка» та «Наша радість», а також театр з Червонограда «Світанок».

Фестиваль особливих театрів «Шлях» проходитиме в Першому театрі для дітей та юнацтва. Театр облаштований для людей з інвалідністю та представників маломобільних груп населення.

12 травня вранці у Першому театрі буде міжнародний день з великим спектром технік і тем. Театр «Золота молодь» виступлять із прем’єрою «Прадавня Легенда» – це містична розповідь про створення світу, сонця і вічного протистояння світлих і темних сил. Улюбленці Києва – народний театр «Паростки» також привезуть прем’єру – «Вінні Пуха». Польський колектив «Akademia Artystyczna» розповідатиме про тему Дому в техніці театру руху й чорного театру, а литовці «Anyksciu sviesa» піднімають складну тему тотального контролю суспільства у виставі «Пробудження». Мінімалістичний драматичний колектив «Преодоление» привезуть виставу про двох жираф і їхнє буденне життя-буття.

Родзинкою цьогорічного фестивалю і третім блоком є подія 11 травня в Першому театрі (вул. Гнатюка, 11), де о 18.00 зіграють виставу для дорослих за твором Корнеля Макушинського, який народився у Стрию ще до першої світової війни. Театр EUFORION покаже «9 коханок кавалера Дорна». Ця вистава особлива тим, що психічно хворі актори не тільки грають самих себе, а й анімують ляльки, які уособлюють схиблення головного героя. В психотичному світі кавалера Дорна з’являються люди, в існуванні яких можна засумніватися.

У рамках фестивалю 13 травня учасники ради консультантів проведуть театральні майстер-класи на яких розкриють теми сценографії, конфлікту у виставі та особливостей терапевтичності театру. Майстер-класи відкриті, тож на них можуть записатись усі охочі.

Для запису на МК переходьте за посиланням: facebook.com/events/569 103 580 123 144

Уже традиційним для фестивалю є міжнародний фотоконкурс «Театр в об’єктиві». Він особливий тим, що триває лише три дні, бо фото можна робити лише протягом подій фестивалю «Шлях», а його учасниками можуть бути всі охочі фотографи, які зареєструються та пройдуть вступний тренінг про особливості фотографування у театрі.

Деталі шукайте тут: teatrvobjektyvi.blogspot.com

Незмінним організатором фестивалю від 2001 року є «Непротоптана стежина» та безліч волонтерів, які формують команду з величезним спектром обов’язків. Від анімації заходу, підготовки дипломів, бронювання проживання, харчування до роботи в інтернеті та з міжнародними партнерами. До слова, фестиваль «Шлях» є учасником міжнародної спільноти особливих фестивалів і щороку делегує театральні колективи з України на подібні фестивалі у Польщі та Білорусі.

Цьогоріч фестиваль вперше стане інклюзивним і в ньому візьмуть участь 2 колективи де особливих акторів немає. Одним з експериментаторів став молодіжний театр «EYE», що працює при Професійному Вільному театрі ОКО, які покажуть свою виставу «Не зволікай» 11 травня. Ідею інклюзивності підтримало управління культури ЛМР в рамках підтримки соціально-культурних проектів 2018, у яких фестиваль «Шлях» став одним з переможців. Нагадаємо, в рамках цього проекту заплановано ще провести фестиваль «Ніч театру», учасниками якого вперше стануть 2 особливі театральні колективи посеред альтернативних театральних колективів.

Вхід на вистави фестивалю за попереднім записом, який можна здійснити тут: docs.google.com/forms/d/1w5CZuhp0G_S4mgqBslvOb4osgU0ZwtMVfMDJdq-RHN8/edit