Мешканці Львова в підпільних типографіях друкували акцизні марки (фото)

За даними правоохоронців, акцизні марки використовувались для легалізації фальсифікованого алкоголю
     627  

Фото: npu.gov.ua

Оперативники обласного управління захисту економіки Нацполіції та слідчі поліцій Львівщини вилучили у Львові на підпільних типографіях понад 400 тисяч підроблених марок. Про це повідомляє департамент захисту економіки Національної поліції України.

Під час припинення підпільних виробництв із виготовлення фальсифікованого алкоголю поліцейські вилучають алкогольну продукцію, на якій, як правило, наклеєні підроблені марки акцизного податку України. У подальшому встановлюють не тільки місця збуту фальсифікату, а також джерела походження усіх компонентів для виготовлення та подальшої реалізації, зокрема й марок акцизного податку.

Так, оперативники Управління захисту економіки у Львівській області Національної поліції та слідчі Головного Управління Національної поліції у Львівській області встановили осіб, які організували підпільний друк акцизних марок. Це мешканці Львова, які у власному помешканні за допомогою комп’ютерного обладнання та з використанням спеціального паперу друкували «липові» марки. За інформацією правоохоронців, їхня продукція мала попит серед підпільних виробників алкогольної продукції.

8 травня поліцейські провели санкціоновані обшуки за місцями міні-підпільних типографій та вилучили 413 тисяч марок акцизного податку України та обладнання для їх виготовлення.

Крім того, одного з організаторів підпільної друкарні затримано у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Санкція статті 199 (Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї) КК України, за якою відкрито кримінальне провадження, передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від трьох до семи років.