Львівська облрада пропонує побудувати пам’ятник Героям Небесної Сотні на Сихові

Міська влада та активісти ГО «Кращий Сихів» - проти
 |    3437  

Львівська обласна рада пропонує побудувати пам’ятник Героям Небесної Сотні перед кінотеатром ім. О. Довженка. Таке рішення було прийняте на комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, туризму, духовного відродження та засобів масової інформації ЛОР, повідомляє Гал-інфо.

На сесії обласної ради депутати планують звернутись до міської ради Львова з проханням виділити ділянку та співфінансувати роботи на проспекті Червоної Калини. 

Йдеться про меморіал, автором якого є архітектор Михайло Хохонь. За інформацією сайту 032.ua, за основу була взята територія квадратної форми, яка покликана символізувати Майдан. Там збираються розмістити весь меморіал, який повинен, за задумом авторів, символізувати Україну. Вже від нього будуть виходити символічні промені з найважливішими датами Революції Гідності. Якщо ці ключові для українського народу дні не було зафіксовано жертв, то тоді лучки будуть закінчуватися ліхтарями. На плитах мали би бути портрети Героїв Небесної Сотні. Позаду пам’ятника планують створити музей, а в передній частині експерти збираються встановити майданчик, призначену для відпочинку та проведення пам’ятних культурних заходів. 

Однак жодних погоджень від міської влади, яка цього року почала будівництво меморіалу Небесної Сотні у центрі міста, проект не має. 

Водночас, міська рада має інші плани на цей громадський простір. Минулого тижня у Львові завершився конкурс на найкращу ідею облаштування громадського простору поблизу кінотеатру імені Довженка, що на Сихові. Найкращим було визнано проект творчого колективу зі Львова – Маркіяна Максимюка, Наталі Мисак, Ігоря Максимюка, Володимира Палія, Соломії Галайко та Юрія Максимюка. 

Автори проекту пропонують розділити площу умовно на дві частину – ту, що прилягає до кінотеатру та «тиху зону».  Нижня зона — камерна частина площі, захищена рельєфом від шумового впливу та вітру. Призначена для комунікації та пасивного відпочинку. Верхня зона не відмежована від навколишнього середовища, сприймаючи його шум, як невід’ємну властивість урбанізованого простору. Вона зберігає та підкреслює всі існуючі візуальні зв’язки з Сиховом та його мешканцями.

Тут пропонують облаштувати фонтан, який взимку можна перетворити на ковзанку. Проект також передбачає висадку зелених насаджень та встановлення нового освітлення.

«Сихівчани сприймають площу перед центром Довженка як місце відпочинку і проведення заходів, у тому числі і розважального характеру. Вони не сприймають цю площу як площу для встановлення меморіалу. Ці дані ми отримали у результаті опитування, яке проводилось торік. По-друге, це не той меморіал – гранітний та сумний, який варто робити. І третє – якщо ініціативна група з встановлення меморіалу хоче робити таку важливу річ на Сихові, для цього потрібно робити широке обговорення, залучаючи сихівчан. Той спосіб, у який начебто обрали проект меморіалу, був занадто закритий і про нього було занадто мало інформації. Не можна сихівчан просто ставити перед фактом», – сказав у коментарі «Львівській газеті» учасник ГО “Кращий Сихів” Андрій Рущак.