На Львівщині третій день борються з горінням торфу (фото, відео)

     454  

Фото: facebook.com/pg/MNSLVIV

Рятувальники продовжують ліквідовувати горіння в селі Бірки

Як інформує Головне управління ДСНС України у Львівській області, вчора, 7 травня, рятувальники ліквідовували горіння торфу в с. Бірки Яворівського району. Упродовж дня горіння торфу ліквідовано на площі 6,5 га, залишається тліти ще 3,5 га. До ліквідації пожежі залучили 77 рятувальників, 8 одиниць спецтехніки, 2 мотопомпи, автомобілі підвищеної прохідності УАЗ, КамАЗ та ЗіЛ.


Рятувальники проливали тліючий шар торфу водою. Складність гасіння пожежі полягає у несприятливих погодних умовах, зокрема сильному вітрі, а також відсутності близьких джерел водопостачання.

Повідомлення про пожежу на відкритій території на площі 10 гектарів вогнеборці отримали ще 6 травня о 11:44. Відтоді триває гасіння тліючого шару торфу.

Роботи з ліквідації пожежі продовжують і сьогодні.

Зазначимо, торф’яні пожежі відрізняються від решти пожеж тривалістю ліквідації та потенційною можливістю збільшення масштабів. Складність гасіння таких вогнищ полягає в тому, що горіння проникає у глибокі шари торфу. При підземних пожежах вогню на поверхні ґрунту немає, лише інколи він пробивається з-під землі, але скоро зникає. Але водночас виділяється дим, який стелиться поверхнею. Для ліквідації таких пожеж потрібна значна кількість людських і матеріальних ресурсів.