X
    Categories: Новини

Львівські митники поповнили бібліотечні фонди раритетними виданнями

22 видання у 43примірниках, які становлять історичну та культурну цінність, працівники Львівської митниці ДФС передали Львівській національній науковій бібліотеці України імені В. Стефаника

Свого часу ці видання затримали при спробі незаконного вивезення за межі України. Після мистецтвознавчих експертиз, рішень судів та Експертної фондової ради з питань безоплатної передачі вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави їх передали на постійне зберігання до бібліотеки імені В. Стефаника.

Це багатотиражні видання переважно кінця ХІХ-ХХ ст. Особливо цінним є «Кобзар» Т.Г. Шевченка, 1907 року випуску – одне з перших на той час повних видань Також  цінність становить стародрук Біблія (у двох томах) – рідкісне видання, багато ілюстроване. Експерти констатують наявність близько 10 таких примірників у європейських книгозібраннях. У фондах ЛННБ України ім. Стефаника такого видання не було. Згідно з державним законодавством, ці два примірники підлягають занесенню до Державного реєстру національно-культурного надбання України.

Усі конфісковані книги, передані до бібліотеки, будуть описані, збережені та доступні користувачам.

Невдовзі на підставі рішення Експертної фондової ради з питань безоплатної передачі вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави працівники Львівської митниці також передадуть різним релігійним закладам 30 старовинних ікон.

Марічка Курило: журналістка