Львівські митники поповнили бібліотечні фонди раритетними виданнями

22 видання у 43примірниках, які становлять історичну та культурну цінність, працівники Львівської митниці ДФС передали Львівській національній науковій бібліотеці України імені В. Стефаника
 |    1168  

Свого часу ці видання затримали при спробі незаконного вивезення за межі України. Після мистецтвознавчих експертиз, рішень судів та Експертної фондової ради з питань безоплатної передачі вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави їх передали на постійне зберігання до бібліотеки імені В. Стефаника.

Це багатотиражні видання переважно кінця ХІХ-ХХ ст. Особливо цінним є «Кобзар» Т.Г. Шевченка, 1907 року випуску – одне з перших на той час повних видань Також  цінність становить стародрук Біблія (у двох томах) – рідкісне видання, багато ілюстроване. Експерти констатують наявність близько 10 таких примірників у європейських книгозібраннях. У фондах ЛННБ України ім. Стефаника такого видання не було. Згідно з державним законодавством, ці два примірники підлягають занесенню до Державного реєстру національно-культурного надбання України.

Усі конфісковані книги, передані до бібліотеки, будуть описані, збережені та доступні користувачам.

Невдовзі на підставі рішення Експертної фондової ради з питань безоплатної передачі вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави працівники Львівської митниці також передадуть різним релігійним закладам 30 старовинних ікон.