Гройсман заперечив зв’язок між двома випадками масового нездужання школярів

Стан госпіталізованих на Черкащині залишається стабільним
     472  

Ситуація в Черкасах, де сьогодні під час шкільної лінійки отруїлися діти, перебуває під контролем. Діти в нормальному стані, а лікарі оптимістично оцінюють ситуацію. Про це повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Ситуація повністю під контролем. За попередньою версією, відбулося локальне розпилення якоїсь речовини. Правоохоронці працюють», – сказав глава уряду.

Він додав, що ні в повітрі, ні у воді шкідливих речовин не виявили. Проте дослідження тривають, їх проводитимуть, зокрема, й у лабораторіях Києва.

Відповідаючи на запитання журналістів, прем’єр-міністр зазначив, що наразі немає причин говорити про зв’язок між отруєнням понад 50 школярів у Черкасах та погіршенням стану здоров’я 16 дітей у Новомосковську Дніпропетровської області. І додав, що в разі виявлення зв’язку між двома випадками про це публічно повідомлять.

Як поінформували в Міністерстві охорони здоров’я України, у Черкасах лікарі констатують, що в дітей і дорослих спостерігається інгаляційна токсична реакція. 11 дітей досі залишаються в реанімації.

Загалом до обласної лікарні в Черкасах звернулося 94 дитини, 53 із них госпіталізовано. Також було госпіталізовано двох дорослих. Усі постраждалі – під пильним доглядом лікарів.

Наразі встановлено, що отруєння відбулося локально на території, де проходила лінійка, – постраждалих за межами школи немає. Очікують результатів аналізів ґрунту, води та повітря.

Нагадаємо, що сьогодні, 8 травня, під час шкільної лінійки у Черкасах трапився випадок отруєння, 53 дітей і 2 дорослих були госпіталізовані. На місце події терміново вилетіли прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін, група профільних лікарів із Києва.

Тим часом у новомосковській школі на Дніпропетровщині учням теж стало зле під час лінійки. Нагадаємо, медики поставили діагноз «вегето-судинний пароксизм» 15 учням; ще одній дівчинці 2005 року народження надали допомогу в лікарні, а потім передали її батькам.