Смерть дитини на Тернопільщині не пов’язана з імунізацією – результати розслідування

Розпорядження про тимчасову заборону серії вакцин АКДП та ІПВ має бути скасовано
     645  

Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками має відкликати раніше видане розпорядження про тимчасове вилучення вакцини Імовакс Поліо (серія № Р3А501V) та вакцини для профілактики дифтерії, правця та кашлюку (серія № 282Р6016А). Про це повідомляє сайт Міністерства охорони здоров’я України.

Регіональна група оперативного реагування надала результати розслідування летального випадку дитини в Тернопільській області, що збігався в часі з проведенням імунізації. Результати доводять відсутність причинно-наслідкового зв’язку між проведенням імунізації та смертю, – кажуть у МОЗ.

Нагадаємо, після повідомлення про летальні випадки у Тернопільській області (йшлося про два випадки смертей) Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками тимчасово заборонила до окремого розпорядження дві вакцини – для профілактики дифтерії, правця та кашлюку та профілактики поліомієліту. Відповідні розпорядження було оприлюднено на сайті Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками

Як пояснили у МОЗ, Держлікслужба має право встановити тимчасову заборону обігу лікарських засобів на території України у разі «надходження від МОЗ України та територіальних органів Держлікслужби України повідомлення про непередбачувані побічні реакції та/або смерть людини внаслідок застосування серії або серій лікарського засобу до розслідування їх причин». Проте експерти Держлікслужби не мали жодних фактів щодо того, що смерть дитини може бути пов’язана із застосуванням вакцини, тож видане розпорядження є необґрунтованим, – додали в міністерстві. Й нагадали, що в лютому 2018 року Держлікслужба видала, а згодом скасувала розпорядження про тимчасову заборону вакцин БЦЖ. Аналогічна ситуація сталася у травні з вакциною проти гепатиту В.

Наразі Міністерство охорони здоров’я працює над удосконаленням порядку встановлення тимчасової заборони імунобіологічних препаратів, щоб уникнути подібних непорозумінь у майбутньому.

За даними МОЗ, Україна показує позитивну динаміку у зниженні випадків дитячої смертності. Смертність дітей у віці до 5 років знизилася з 5491 випадку у 2010 році до 3610 випадків у 2016 році. Того ж 2016 року рівень дитячої смертності дітей до року становив 2955 випадків. Це близько 8 смертей на день, і інколи трапляється так, що смерть дитини збігається з вакцинацією в часі. Усі випадки дитячих смертей були розслідувані, причина смерті встановлена. Жодної смерті внаслідок вакцинації не зафіксовано.

Протягом 2017 року було проведено 1 361 776 щеплень. У тому числі – 120 584 дітям проведено щеплення проти поліомієліту (ІПВ), 192 004 проведено щеплення проти дифтерії, кашлюку та правця. Ці діти захищені проти небезпечних хвороб і смертей.

Вакцинація – єдиний засіб, що допомагає убезпечити дитину від інфекційний хвороб, що призводять до тяжких наслідків або смерті. Усі вакцини в Україні – безпечні, прекваліфіковані Всесвітньою організацією здоров’я та мають багаторічний позитивний досвід застосування.