Пожежний танк від Львівського бронетанкового заводу зможуть використовувати у війську

Пожежний танк ГПМ-72 від ДП «Львівський бронетанковий завод», що входить до складу ДК «Укроборонпром», допустили до експлуатації в Збройних силах України
     434  

Це рішення Міноборони ухвалило після успішного завершення визначальних відомчих випробувань.

Рішення щодо допущення до експлуатації означає, що тепер ГПМ-72, у разі відповідного замовлення з боку Міноборони, потрапить до війська. Завдяки цьому українські бійці отримають найпередовіші в Україні пожежні танки.

Пожежний танк ГПМ-72 створено за власною ініціативою та власним коштом «Львівського бронетанкового заводу». Він призначений для проведення аварійно-рятувальних робіт на складах, арсеналах, базах зберігання вибухонебезпечних виробів.

ГПМ-72 оснащено пожежною цистерною,місткістю 20 т, сучасним пожежним насосом і лафетом, за допомогою яких можливо гасити пожежу на відстані до 100 метрів. Машина має підвищену прохідність і захист екіпажу від ураження різними типами боєприпасів та вогню. Для цього рятувальники захищені 30-міліметровою бронею, у кабіні встановлена фільтровентиляційна установка, також реалізовано облив кабіни корпусу для зниження її температури.

ГПМ-72 вже використовували під час пожежі на складі боєприпасів під Вінницею у вересні 2017 року, де довів свою високу ефективність.

Наразі ДП «Львівський бронетанковий завод» чекає замовлень для розгортання серійного виробництва ГПМ-72.