На Львівщині відзначили 103-тю річницю бою на Маківці

6 травня, відбулись урочисті заходи з відзначення 103-ї річниці перемоги Українських січових стрільців на горі Маківка, що у Сколівському районі Львівщини
     539  

Віддали шану героїчному подвигу Січових стрільців, які загинули в боях з російськими окупантами, представники громадських організацій, ветерани національно-визвольних змагань, бійці Української армії та добровольчих батальйонів, мешканці навколишніх сіл і гості з інших областей України. До урочистостей долучився і перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

«103 роки тому на горі Маківка українці зупинили російську навалу, сьогодні ми відстоюємо нашу державність на сході. Високою є ціна нашої свободи і протистояння. Львівщина заплатила ціною двісті вісімдесяти п’яти хлопців, які навіки залишаться у нашій пам’яті. За чотири роки агресії під керівництвом Президента ми маємо одну з найсильніших армій світу,  маємо світову підтримку дипломатії. Тут, на мирній землі, ми також розбудовуємо нашу країну і важливо, щоб кожен з нас робив свою роботу на місцях  і досягаючи успіху, показував це. Ми  –  нація успішних людей і цим  успіхом маємо пишатись, бо це друга зброя проти російського агресора і вона знищить його зсередини. Ми, українці, знаємо, як обороняти нашу державу і ніхто не буде нам говорити, як це робити. Подвиг цих хлопців, які тут спочили живе у наших серцях назавжди», – зазначив Ростислав Замлинський.

Урочистості розпочались із традиційного сходження на гору Маківка. Опісля учасники заходу поклали квіти до Меморіалу Українських Січових Стрільців. Після чину панахиди відбулося громадське віче.

Довідка. Бої за гору Маківку відбулись під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ. Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 4 травня 1915 року. У той час, як австрійські частини відступали під натиском російських військ, Українські Січові Стрільці вистояли та зуміли втримати позиції. Таким чином 55-й австро-угорська піхотна дивізія виконала передбачені стратегічні завдання.