Львівська залізниця прокоментувала нестачу вагонів у електричках

А також закликала до діалогу щодо налагодження стабільного руху в приміському сполученні
     1272  

Фото: facebook.com/igor.zinkevych

Сьогодні, 7 травня, близько 8-ї години ранку на станції Пустомити кілька осіб вийшли на колію та заблокували рух приміського поїзда №6008 сполученням «Трускавець – Львів». Причину блокування громадяни аргументували незадоволенням через відсутність достатньої кількості місць у рухомому складі ЕПЛ2т, що налічує понад 500 сидячих місць. Після перемовин із працівниками магістралі та правоохоронцями, які прибули на місце події за викликом залізничників, усім пасажирам запропонували додаткові місця в електропоїзді, що повернувся до Львова зі станції Шкло. Зі станції Пустомити поїзди почергово вирушили у напрямку Львова. Тож о 9:15 рух поїздів на дільниці було розблоковано. Проте блокування поїздів на станції Пустомити спричинило затримку руху пасажирського поїзда №41 «Дніпро – Трускавець» та електропоїзда №6158 «Лавочне – Львів».

«Залізничники занепокоєні випадками блокування сторонніми особами залізничних шляхів, що не лише завдають шкоди роботі магістралі, а й становлять серйозну загрозу для безпеки руху. Тому різко засуджують подібні протизаконні дії, адже блокування призвело до того, що велика кількість пасажирів заблокованого поїзда та поїздів, які слідували через перекриту ділянку до Львова, були змушені чекати на розблокування для продовження руху», – зазначили у прес-службі «Львівської залізниці».

Водночас, як пояснюють у прес-службі, у господарстві приміських пасажирських перевезень – складна фінансова та матеріально-технічна ситуація. Втім «залізниця продовжує виконувати важливу соціальну функцію, забезпечуючи перевезення пасажирів у приміському сполученні, проте фактично вичерпала ресурси, щоб самостійно витримувати це навантаження, що ускладнюється критичним старінням рухомого складу, зростанням цін на енергоносії та запчастини, а також хронічним недоотриманням компенсацій за перевезення пільгових категорій пасажирів у всіх областях, які об’єднує Львівська магістраль». Відтак, щоб комплексно вирішити питання, пов’язані з налагодженням стабільного руху в приміському сполученні, залізничники «готові до конструктивного діалогу із громадами, державними та місцевими органами самоврядування в усіх областях західного регіону».

Водночас Львівська залізниця звернулася до правоохоронців із вимогою вжити невідкладних заходів для запобігання незаконному втручанню сторонніх осіб у роботу магістралі, гарантування стабільного руху поїздів та безпеки пасажирів. Залізничники наголошують: відповідно до ст. 279 Кримінального кодексу України «Блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства», такі дії осіб класифікуються як кримінальний злочин і передбачають покарання у вигляді штрафу до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправні роботи на строк до двох років, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.