«Сихів: вподобай та поділись»: у Львові презентували гру про мікрорайон

Учасникам пропонують переосмислити простір міста у формі гри
   Ольга Миза   1074  

У культурно-освітньому центрі імені Олександра Довженка презентували ігровий набір про наймолодший район Львова «Сихів: вподобай та поділись».

Новий ігровий набір, за задумом авторів, має відкрити гравцям несподівані факти, ознайомити з елементами та творцями міського життя, зрештою – стимулювати до спільної відповідальності за місто. Гра може стати нагодою дослідити простір й архітектуру, показати, якими є щоденне життя району та міста.

Фото: Ольга Миза

«Під час літньої школи «Сихів: Простори. Пам’яті. Практики» разом з командою дітей, мешканців та мешканок району ми розробили альтернативний путівник Сиховом. Основою цього матеріалу, від ідеї до її втілення, стали напрацювання групи дітей та підлітків, віком 10-16 років, що відображають бачення минулого, теперішнього та майбутнього Сихова через проведення ними власних досліджень і співпрацю з професійними науковцями та практиками. Таким чином ми спробували переосмислити простір міста у формі гри», – розповіла координаторка освітніх програм Центру міської історії Христина Бойко.

Гра, котра розважаючи навчає, підходить як для цікавого дозвілля, так і для змістовного навчання. У комплект входятькарта-путівник, міська гра «Деталі важливі», настільна гра з елементами міста на основі гри «Dobble», кубик, стікери. На сьогодні вийшло сто комплектів гри. Більшу частину вже роздали у школи та бібліотеки Львова. Декілька комплектів ще лишилося у Центрі міської історії. А незабаром на його офіційному сайті планують розмістити електронний варіант гри, який можна скачати і роздрукувати.

Карта-путівник ознайомлює з основними цікавинками Сихова. На всіх картках з набору «Деталі важливі», крім однієї, яку можна заповнити самостійно, міститься по 9 пошукових завдань на кшталт знайти на вулиці зображення певної цифри і сфотографувати її, або ж записати на диктофон якийсь звук чи відчути на дотик запропонований матеріал. Гра з елементами міста на основі «Dobble» розвиває увагу. Кожна кругла картка містить по 8 зображень і тільки одне з них збігається із зображенням на іншій картці. Саме його і треба відшукати.

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми  міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED