Завтра відзначають престольний празник три храми Львова

6 травня – день святого Юрія, покровителя Львова
     1985  

Християни східного обряду 6 травня вшановують пам’ять св. Юрія. З особливою пошаною це свято відзначають львів’яни, адже святий Юрій – покровитель міста Львова. У місті три храми відзначають престольний празник у це свято: Архикатедральний собор св. Юра УГКЦ, Свято-Георгіївський кафедральний храм УПЦ, а також храм Великомученика Георгія Побідоносця УПЦ КП. Подаємо розклади святкових богослужінь.

— Архикатедральний Собор святого великомученика Юра, УГКЦ (площа св. Юра, 5). Святкове богослужіння розпочнеться о 11.00 год. Очолить Архиєрейську Літургію Високопреосвященний владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський

— Свято-Георгіївський кафедральний храм, УПЦ (вул. Короленка, 3). Святкове богослужіння розпочнеться о 10.00, його очолить Архиєпископ Львівський і Галицький Філарет.

— Храм Великомученика Георгія Побідоносця, УПЦ КП (вул. Чернівецька, 4). Святкове богослужіння розпочнеться о 09.30.

Святий Юрій (Юрій-Змієборець, Святий Георгій, Георгій Переможець) – святий, мученик і воїн. Походив із християнської сім’ї. Після смерті матері отримав багатий спадок, який роздав бідним. У період переслідування християн імператором Діоклетіаном, св. Юрій не зрікся своєї віри, за що після довгих катувань був убитий. Святого Юрія вшановують як переможця зла і в іконографії часто зображують вершником, який вражає списом дракона (останній символізує ідолопоклонство).