За місяць мешканці Львівщини здали понад 250 одиниць зброї

На Львівщині завершився місячник добровільної здачі зброї
     474  

Під час заходів громадяни добровільно здали у підрозділи поліції 263 одиниці зброї та 106 спеціальних засобів. Вирішується питання про реєстрацію більше двохсот одиниць зданої зброї.

Зі зданої громадянами зброї:

нарізної армійських зразків – 2 од.;

мисливської нарізної – 22 од.;

мисливської гладкоствольної – 202 од.;

холодної – 33 од.;

пневматичні гвинтівки – 4 од.

Також у підрозділи поліції мешканці Львівщини здали 130 боєприпасів, з них:

до зброї армійських зразків – 48 од.;

до мисливської нарізної зброї – 33 од.;

до мисливської гладкоствольної зброї – 49 од.

Здано спеціальних засобів, зокрема:

газових пістолетів, револьверів – 95 од.;

пристроїв травматичної дії – 11 од.

Нині вирішують питання про реєстрацію 207 одиниць добровільно зданої зброї та спецзасобів.

Нагадаємо, перший етап місячника добровільної здачі зброї на Львівщині тривав з 1 по 30 квітня. Його проводили з метою протидії незаконному розповсюдженню зброї, боєприпасів, вибухових речовин, а також профілактики злочинів з їх використанням, виявлення та перекриття каналів надходження зброї у кримінальне середовище.

Під час місячників добровільної здачі зброї громадяни можуть звернутись в органи внутрішніх справ (у відділи, відділення поліції або безпосередньо до працівників поліції) та здати зброю, спецзасоби, боєприпаси чи вибухові речовини, що зберігались у них неналежним чином – без дозволів, реєстрації тощо. Окрім того, громадяни, котрі добровільно здали таку зброю, можуть клопотати про її реєстрацію у встановленому законодавством порядку.

У відділі комунікації поліції Львівської області нагадали, що ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України передбачає відповідальність, зокрема, за зберігання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу. Вчинення такого кримінального правопорушення карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років. Так, частина 3 цієї ж статті передбачає звільнення від кримінальної відповідальності осіб, котрі добровільно здали зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої, які вони зберігали без передбаченого законом дозволу.