Топ-5 подій Дня Львова

Цього року Львову – 762! У програмі музичні та мистецькі акції, фестивалі, сніданки в музеях
   Ольга Телипська   1845  

Фото: obozrevatel.com

Офіційне святкування Дня міста розпочнеться 4 травня, у п’ятницю. Місто пропонує багато музики просто на вулицях – вечір п’ятниці можна провести на вулиці Курбаса, у суботу пообіді музика заполонить пл. Галицьку, пл. Ринок, просп. Свободи, а вечір неділі меломани можуть провести на Ринку, де музичну програму від оркестру INSO-Lviv (Площа Ринок).

Але це далеко не все. Флюгери Львова. Фестиваль Гітари та Оркестрів. Перша театральна постановка Емми Андрієвської та «Коханці Юстиції» Юрія Андруховича. Таким є ТОП-5 подій «Львівської газети» цими вихідними.

P.S. І про відкриття пивного фесту ми теж не забули.

Читайте також: Львів святкує День міста: оновлена програма заходів

СУБОТА

Craft Beer & Vinyl Music Festival

З 4 по 6 травня. Львів. Територія FESTrepublic. Вулиця Старознесенська 24-26 (вхід через ярмарок вінілів з вулиці Кордуби)

 • 35 крафтових броварень
 • презентація Асоціації Домашніх Пивоварів України
 • ярмарок вінілів та виставка апаратури
 • чотири музичні локації
 • понад 30 вінілових діджеїв
 • вуличний звук від Funktion-One (Official)
 • від обіду щодня – лекції про пиво та пивоваріння у найбільшому пабі України
 • з 20:00 – концерти гуртів RvB / Руки’в Брюки та Hudaki Village Band у 10КОРПУСІ
 • з 23:00 – вінілові вечірки у клубі FESTrepublic

Деталі:

Перша ніч Craft&Vinyl: рок‘н‘ролл і d’n’b вечірка

Друга ніч Craft&Vinyl: Фольк концерт і реґі вечірка

ідеї для “крафтових мандрів” Україною від Ukraїner та INDIE TRIPS

дитячий майданчик та книжковий ярмарок від Видавництво Старого Лева

у неділю – День спорту та реґі на Craft Beer & Vinyl Music Festival та здоров’я на Craft Beer & Vinyl Music Festival [відкриття сезону]

Львів – Старознесенська, 24-26

Безкоштовні автобуси від пам’ятника Федорову.

4 травня – з 16:00

5 та 6 травня – з 12:00

На фестиваль – вільний вхід.

**Вхід на нічні подіїможна оплатити безпосередньо перед подією або придбати на інфоточках на території фестивалю.

Абонемент вечірній (конц+вечірка): 150 грн,

зі значком FESTrepublic: 100 грн.

Нічні події усього фестивалю: 250 грн

Зі значком: 200 грн.

04 – 06 травня

!FESTrepublic (вул. Старознесенська, 24-26)

XVІ етно-джазовий фестиваль «Флюгери Львова» 2018

Цього разу фестиваль запрошує своїх шанувальників на джаз, world music та old skull рок. Зі спільним проектом виступлять улюбленці «Флюгерів» «ShockolaD» і «DagaDana». «Lindblad & Friends» привезуть з Норвегії старого доброго і спокійного року. «Impressions Quartet» наповнить дворик плавними мелодіями, а «Львівська Школа Джазу та Сучасної Музики» буде презентувати молоді проекти, які творитимуть майбутнє джазового Львова.

Традиційне «Прокидання» відбудеться недільного ранку 6 травня із «Піккардійською Терцією». Піккардійці представлять свої старі, улюблені слухачами, пісні та нові твори з альбому «Лети…».

Також 6 травня, в неділю ввечері, на основній сцені святкування Дня Міста (пл. Ринок) «Флюгери Львова» представлять проект«Arboretum» (Польща) з прем’єрою програми «Мазури та Поділля».

Програма фестивалю:

5 травня, субота

18:00 – Презентація проектів «Львівської Школи Джазу та Сучасної Музики»

18:30 – «Impressions Quartet» (Україна)

Ігор Лапка – контрабас

Ляна Гавришкевич – фортепіано

Олексій Жданов – гітара

Іван Прокудін – барабани

19:30 – «Lindblad & Friends» (Норвегія – Україна)

Steinar Lindblad-vocals,acoustic guitar

Bjørn Haldorsen-bass

Roy Arne Engebakken.guitar

Pluto Iznodog-guitar-lapsteel

Misha kravets-guitar

Igor Lesko-drums

21:00 – «SHOCKOLAD + DAGADANA» (Польща – Україна)

Анастасія Литвинюк – клавішні

Ігор Гнидин – перкусія

Daga Gregorowicz – вокал, електроніка

Дана Винницька – вокал, клавішні

Mikołaj Pospieszalski – контрабас, бас-гітара, скрипка, вокал

6 травня, неділя

10:00 – Прокидання з «Піккардійською Терцією»

05 – 06 травня

Внутрішній дворик Ратуші (пл. Ринок)

Вартість:

 • на 1-ший день фестивалю – 150 грн.
 • на Прокидання з Піккардійською Терцією – 100 грн.
 • абонемент (вечір 5 травня та «Прокидання» 6 травня ) – 200 грн.

НЕДІЛЯ

«Коханці Юстиції»

Юрій Андрухович до Дня міста Львова презентує «Коханців Юстиції». Олександр Фразе-Фразенко – модератор, Уляна Горбачевська – голос, Марк Токар – контрабас

«Коханці Юстиції» побачили світ у видавництві MERIDIAN CZERNOWITZ на початку 2018 року. Це вісім із половиною історій про добре знайомих і зовсім нових негідників, які об’єднані у тристасторінковий роман. У книзі ми знову зустрінемо Самійла Немирича, побуваємо на страті Альберта Вироземського й розділимо долю Синьої Бороди Юліуса Ґродта. Окрім того, тут ви знайдете – родинно-побутові й політичні вбивства, зґвалтування і грабунки, розбещення неповнолітніх і загадкове відокремлення голови, а також багато зрад і часто несправедливих покарань. За словами Юрія Андруховича, книжка писалася протягом 27 років й автор до останнього не знав, що з того вийде.

Подія відбувається у рамках проекту «Літературні дні Чернівців у містах України» за підтримки Чернівецької міської ради та Управління культури Чернівецької міської ради.

06 травня, 18:00

Театр  Лесі (вул. Городоцька, 36)

Вхід вільний

Вистава «Джалапіта». ПРЕМ’ЄРА!

Джалапіта приходить у світ сповнений бажання творити та допомагати людям, і хоча зіткається на своєму шляху з обмеженістю, сліпотою та зухвалістю, долає все завдяки вмінню по-новому бачити звичні речі. Історія наповнена сюрреалістичними метаморфозами, неймовірними порівняннями і нездоланною добротою.

Про неймовірні вчинки Джалапіти чули всі. Його знали як мандрівника космосом, винахідника надзвичайних речей та автора дивовижних відкриттів. Коли ж Джалапіта з’явився серед людей, то йшли до нього не за чарівними зорями, а з цілком буденними питаннями: проблемами з трубами, розширенням приватного простору тощо. Джалапіта не відмовляв жодному, проте і вирішував проблеми в дуже незвичний спосіб…

Сюрреалістична комедія «Джалапіта» у Першому театрі – це перша постановка на українській сцені твору Емми Андієвської (лауреатки Національної премії ім. Т. Шевченка 2018). Режисер вистави – Артем Вусик, відомий львів’янам виставами «Перетворення» і «Любов)». Важливою складовою вистави є вибудовані Ніною Хижною пластика та хореографія, які базуються на сучасній енергійній техніці Gaga. Художній простір до вистави створив заслужений діяч мистецтв України Мар’ян Савіцький, а яскраве графіті відомий український поп-арт митець Сергій Якіменко (номінант на премію PinchukArtCentre 2015).

Вік: 12+

06 травня, 15:00, 18:00

Перший театр (вул. Гнатюка, 11)

Вартість: 25 – 100 грн

Фестиваль Guitar Vik. Концерт Володимира Доценка

Заслужений артист, педагог Володимир Доценко презентує парад творів визначних гітаристів світу. «Гітара – дивовижний інструмент, по-перше, дуже давній, по-друге, звучить у діапазоні людського голосу, а по-третє, її беруть – як дитину тримають». Так каже про улюблений інструмент Володимир Доценко.

Заслужений артист України, професор Харківського державного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського, член Асоціації гітаристів України. Володимир Доценко вивчив не одне покоління талановитих гітаристів, але не мислить свого існування без сцени.

У Львівському органному залі він презентує надзвичайно різноманітну програму. Прозвучать твори іспанського «Бетховена гітари» Фернандо Сора, національного героя Куби Лео Брауера, невтомного бразильця, автора понад тисячі творів, Вілла-Лобоса, одного із сотні найкращих гітаристів усіх стилів та напрямів свого часу Ролана Дієнса, японського «чарівника гітари» Ісато Накаґави та інши

06 травня, 17:00

Будинок органної та камерної музики (вул. Бандери, 8)

Вартість: 50 – 150 грн