На Львівщині відкрили дахову сонячну електростанцію

Сьогодні, 3 травня, у смт Запитів Кам’янка-Бузького району на території ВАТ «Львівська товарно-сировинна фірма «Львівресурси» відкрили дахову сонячну електростанцію
     501  

СЕС потужністю 500 кВт збільшить частку альтернативної енергії та знизить використання вуглеводневих енергоносіїв при виробництві електричної енергії. Участь у відкритті СЕС взяв перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

«Це вже 8-й проект сонячних електростанцій, який реалізують на території Львівщини. Загальна потужність усіх СЕС – майже 28 МВт. Дуже важливо, що у домогосподарствах встановлюють приватні сонячні електростанції і їхня потужність є майже 3 МВт. Крім того, на території області діють 2 міні-гідроелектростанції, також вітрові електростанції, загальна потужність яких майже 50 МВт. Цього року ми плануємо відкрити ще 4 СЕС, низку нових вітрових електростанцій», – наголосив Ростислав Замлинський.

Це спільний проект ПП «Арт-Енерго» та ВАТ «Львівська товарно-сировинна фірма «Львівресурси». Запланована орієнтовна кількість вироблення електроенергії в рік – близько 549 945 кВт/год.

«Сьогодні запустили першу чергу, це 1880 панелей, вони розташовані на усіх 6 дахах нашого підприємства. Великий плюс сонячної електростанції – в зеленому тарифі, який передбачає продаж енергетики в загальну мережу, а це гарна можливість отримати дохід», – наголосив засновник ВАТ «Львівська товарно-сировинна фірма «Львівресурси» Тарас Хавка.

Сума залучених інвестицій у будівництво СЕС становить понад 14 млн гривень.