23-річна жінка хотіла вивезти дитину за кордон із підробленими документами

На кордоні з Польщею прикордонники не дозволили виїхати з України матері з дитиною через підроблену заяву про дозвіл батька
     23668  

Як інформує Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон, вчора в пункті пропуску «Шегині» на виїзд з України прибула 23-річна громадянка України зі своєю півторарічною донькою. На паспортний контроль мешканка Чернівецької області надала нотаріально завірену заяву батька дитини про дозвіл на вивезення її за кордон. В ході перевірки прикордонники встановили, що батько на момент видачі заяви вже певний час перебував за межами України, відповідно, фізично не міг підписати поданий правоохоронцям документ. А провівши експертне дослідження документа, прикордонники встановили, що заява є повністю підробленою, захисні елементи на бланку відсутні, а нотаріуса, який його завірив, узагалі не існує. Враховуючи виявлені ознаки кримінального правопорушення, передбаченого статтею 358 ККУ «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів», прикордонники направили представникам Нацполіції України відповідне повідомлення. Через кордон матір із донькою не пропустили, в подальшому вони вибули з працівниками поліції.

Питання перетину державного кордону України разом із дітьми, оформлення туристичних груп дітей та неналежна підготовка до таких поїздок подорожніми є традиційно проблемним на кордоні, особливо в періоди туристичних сезонів. З початку року тільки на ділянці Мостиського прикордонного загону вже не простили за кордон понад 100 дітей. Основними причинами були відсутність дозволів на вивіз дітей від одного з подружжя, пропуски термінів, що вказані в дозволах, спроби підробити або незаконно видати таку заяву з дозволом.