У Гарнізонному храмі презентували другий том Книги пам’яті (фото)

Родини загиблих бійців отримали Книгу пам’яті військовослужбовців Збройних сил України
     459  

У гарнізонному Храмі Святих Верховних Апостолів Петра і Павла у Львові співробітники Національного військово-історичного музею України та волонтери сайту «Книга пам’яті полеглих за Україну» презентували другий том книги, де зібрано згадки про 189 мешканців Львівщини, які загинули в боях за територіальну цілісність і недоторканість нашої держави в період з 2014 по 2017 рік.

Цього дня у храмі зібралося понад 180 родин загиблих воїнів, представники державної та місцевої влади, командування та військовослужбовці військових частин гарнізону.

На початку вечору-реквієму священики, військові капелани отець Степан Сус та отець Андрій Дуда відслужили короткий молебень. А представники мистецьких кіл Львівщини, музиканти Академічного симфонічного оркестру «INSO – Львів», виконали низку творів духовної музики.

Зі слів однієї з упорядниць книги пам’яті, співробітниці Національного військово-історичного музею України Оксани Корнієнко, основна мета створення «Книги» – аби сучасні та прийдешні покоління завжди пам’ятали тих, хто пожертвував заради своєї країни найдорожчим – власним життям.

Слід відзначити, що вже видано друком дві частини цього видання. Книга І: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська та Закарпатська області – вийшла у світ 2016 року. Книга ІІ – з даними про полеглих із Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської областей, міста Києва, Автономної Республіки Крим, Луганської та Львівської областей. Інформація, вміщена у виданні, базується на відкритих джерелах Міністерства оборони України, інтернет-ресурсах, а також зібрана шляхом безпосереднього контакту з учасниками бойових дій, родинами загиблих, громадськими активістами, журналістами тощо.

Після завершення зібрання родини полеглих захисників України отримали персональні примірники видання.

Текст і фото: Володимир Скоростецький, Регіональний медіа-центр Міністерства оборони України (м. Львів)