Для вступу кримчан в українські виші діятиме 35 освітніх центрів

Цього року освітні центри «Крим-Україна» діятимуть на базі 35 вищих навчальних закладів у різних регіонах України
     437  

Зокрема, такі центри функціонуватимуть у Дніпрі, Львові, Києві, Харкові, Херсоні, а також Запорізькій, Одеській і Миколаївській областях. Через ці центри абітурієнти з Криму зможуть вступати до вишів материкової України за спрощеною процедурою – без складання ЗНО.

Як і торік року, вступникам з анексованого півострова нададуть квоти на місця держзамовлення.

«У 2016 році за бюджетними квотами були передбачені півтори тисячі місць, в 2017 – вже 2600. У нинішньому році ця цифра має бути не меншою, і змінилися лише терміни роботи освітніх центрів (з 4 червня і до 28 вересня), строки подачі документів і зарахування на навчання», – зазначила начальник сектору переміщених ВНЗ МОН Світлана Кретович.

Щоб вступити за гарантованою квотою на бюджет, абітурієнти мають подати заяву до одного з таких центрів, заповнити освітню декларацію (про предмети, що вивчались раніше) та скласти два іспити (з української мови та історії України) у формі ДПА й один за фаховим спрямуванням.

Через освітні центри «Крим-Україна» можна вступити до тих вишів, на базі яких вони діють. Переглянути їх можна за посиланням.

Якщо абітурієнт бажає навчатись в будь-якому іншому виші України, то він може вступати і за загальною процедурою. Для цього слід здобути загальну середню освіту екстерном в одній зі шкіл материкової України. По закінченні – отримати атестат. Відтак скласти ЗНО під час основної сесії (реєстрація проходила з 6 лютого до 19 березня 2018 року) або додаткової (реєстрація на неї триватиме з 3 до 21 травня 2018 року).