Велике житло та нове авто позбавлять права на субсидію

У Кабміні внесли зміни до програми призначення субсидій
     7200  

Нові правила почнуть діяти вже з наступного опалювального сезону. Розраховувати на субсидію не варто тим, хто приховує свої статки, а також володіє великими помешканнями чи має тіньову зайнятість.

“З 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія відміняється якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі”, – зазначено у повідомленні.

Не матимуть субсидії і ті, чия сім’я володіє новим авто, якому менше 5 років. Щоправда не враховуватимуть мопеди та машини, які людині надав орган соціального захисту.

Важливо, що відтепер треба буде вказувати доходи від оренди житла. Для цього в деклараціях про доходи ввели нову графу “інші доходи”.

Нововведення торкнуться також безробітних. Якщо вони працюють без оформлення або за кордоном, і тому не можуть стати на облік у центр зайнятості, органи соцзахисту рахуватимуть їм дохід як три прожииткові мінімуми – 5286 гривень.

Зміниться і соціальна норма на газове опалення. Вже з 1 травня вона становитиме 4,5 куб.м на 1 кв.м площі, електроопалення – 30 кВт.год на 1 кв.м площі.

Додамо, що завдяки змінам мешканцям ОТГ процедуру отримання субсидій спростили. ОТГ матимуть право приймати документи від людей та вже самостійно передавати їх органам соцзахисту.

В уряді наголошують, що ті, хто зекономив ресурси, будуть премійованими.

“Під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це майже 700 гривень. Субсидіантам необхідно до 1 вересня подати заяву у місцеве управління соцзахисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність”, – заявили у КМУ.

Відслідкувати свою економію можна платіжці або ж звернувшись до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення. Обрати спосіб отримання коштів необхідно самостійно.