У польському місті Біскупін відкрили виставку про Львів (фото) 

Біскупін став шостим та останнім містом Польщі, де презентували виставку.
     1035  

Цими вихідними в Археологічному музеї Біскупіна (Польща) відкрили виставку «Врятовані скарби підземного Львова».

Виставка розповідає історію міста через призму рятівних археологічних досліджень проведених фахівцями НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України на його теренах за останні 15 років. Виставка пропонує відвідувачам здійснити подорож крізь віки – від часу ще до заснування княжого міста і дотепер, – та дає можливість побачити, як жили люди багато століть тому, чим користувались у побуті і як розважались.

Найдавніші експонати походять ще зі слов’янського, за висловлюваннями істориків, – «дописемного», часу, тобто з VІІ – ІХ ст., «найновіші» – належать до зламу ХІХ та ХХ століть.

Концептуально виставка поділена на два блоки. Основа виставки – 30 банерів та понад 500 артефактів. Серед них такі рідкісні та цікаві знахідки як: давньоруські енколпіони ХІІ-ХІІІ ст., бронзова фігурка блазня, таця XV-XVI ст. з найдавнішим, відомим історикам, гербом Львова на металі. Однак, більшість презентованих артефактів – це речі щоденного вжитку львів’ян, які жили в різні історичні епохи. Вони походять з  місць археологічних досліджень, проведених в історичній частині Львова. Автори досліджень: Марія Войтович, Назар Войтович, Остап Лазурко, Василь Оприск, Андрій Стрілецький, Євген Ткач, Микола Фіцко, Володимир Шишак, Микола Шніцар, Юрій Лукомський.

Другий блок – мистецький. Зокрема, це репродукції давніх планів Львова та стародавніх видів міста. Окрім цього відвідувачі мають змогу побачити сучасні місця археологічних досліджень крізь об’єктиви фотохудожників Віталія Грабара та Романа Шишака. Доповнюють мистецьку частину виставки картини відомих митців: Оксани Андрущенко, Тараса Беняха, Володимира Богуславського, Галини Дудар та Лесі Квик.

Організаторами виставки є Науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України та Археологічний музей у місті Кракові. Виставка відбувається під патронатом Посольства України в Республіці Польща. Кураторка виставки – Наталка Войцещук.