У Польщі спробували напасти на активістів, які відновлюють українські цвинтарі

У ситуацію втрутилась поліція
     1244  

В ніч на 29 квітня в селі Стара Гута (ґміна Нароль Любачівського повіту Підкарпатського воєводства) відбулась спроба нападу на учасників табору товариства «Магурич».  Табір має на меті відновлення старого греко-католицького кладовища в цій місцевості. Про це повідомляє газета «Наше слово».

Серед учасників табору були голова товаритсва «Маґурич» Шимон Моджеєвський та  відома волонтерка, викладачка д-р Ольга Соляр. Вона повідомила, що напасники прибули на старий цвинтар, де розташувався табір, погрожували учасникам. Крім іншого, викрикували: „Wyp…ać na Ukrainę” (вульгарно – „Забирайтесь в Україну”), звунувачували учасників табору у відновлюванні могил УПА. На виклик приїхала поліція з Нароля. Затримано 5 осіб, усі були нетверезі.

Як пише видання, раніше товариство «Магурич» запрошувало всіх охочих допомогти у відновленні цвинтаря у Старій Гуті. Роботи проводяться від 28 квітня і закінчаться 6 травня. За чотири попередні роки на кладовищі реставровано більше 170 хрестів, залишилось відновити 50.

Товариство «Маґурич» вже більше тридцять років відновлює не тільки українські пам’ятники, придорожні хрести та каплички як на території Польщі, так і в Україні. Також вони займалися реставраційними роботами на українських, польських, єврейських та німецьких кладовищах у чотирьох країнах. Проте в основному робота зосередилася на цвинтарях південної-східної Польщі: на Бойківщині, Лемківщині та Розточчі. За підрахунками Ш. Моджеєвського, їм вдалося відремонтувати більше 2 тисяч нагробків на близько 140 цвинтарях. Шимон Моджєвський за великий внесок в збереження історичної спадщини неодноразово відзначений різного роду, в тому числі європейськими, нагородами.