Помер відомий львівський художник-реставратор Володимир Мокрій

Музейникові було 79 років
     683  

Сьогодні у Львові відбудеться прощання із культурним діячем Володимиром Мокрієм у музеї імені Андрея Шептицького. Парастас – о 20:00.

Володимир Мокрій закінчив училище прикладного та декоративного мистецтва ім. І.Труша. Згодом працював художником-реставратором темперного малярства. Через його руки пройшло тисячі пошкоджених ікон.

“Тільки працюючи у Галереї мистецтв, Володимир Мокрій очолив реставрацію іконостасу кінця 16 – початку 17 ст. церкви Параскеви П’ятниці у Львові, відреставрував ікону 15 ст. «Львівську Богородицю», широкоформатні батальні полотна з Жовківського костелу 17 ст. «Битву під Хотином» та «Битву під Клушино». Це тільки незначний перелік творів врятованих Володимиром Мокрієм”, – написала доцентка кафедри реставрацій творів мистецтва Львівської національної академії мистецтв Лариса Разнікова-Возницька.

Вона також сказала, що Мокрій виховав декілька поколінь реставраторів, викладав в училищі Труша та Академії мистецтв, а також очолив відділ реставрації Національного музею ім. Андрея Шептицького